Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Granitový ozdobný štrk vzhľad soli a čierneho korenia 25 - 50 mm, 25 kg PE vrece

Č.výr. 1402981

V OBI predajni Bratislava

nie je k dispozícii

Dekoračné kamene a štrky

Podobné produkty

Popis výrobku

Č.výr. 1402981

Omieľaný granitový štrk, tvrdé a s vysokou kvalitou.

Ideálne riešenie na modernú a nenáročnú úpravu záhradných plôch a na krajinnú úpravu
Tento výrobok sa ideálne hodí do skaliek s trávami a trvalkami, ako mulčovací materiál alebo na ohraničenie okolo domu. Kamene sú samozrejme vhodné aj ako krycí materiál na priestranstvá a chodníky v záhradách a parkoch. Optimálne sa hodia aj ako plniaci materiál do izbových fontán, akvárií a gabionov.

Technické údaje:
- Zrnitosť: 25 - 50 mm
- Zrno: oblé zrno
- Farba: vzhľad soli a čierneho korenia
- Sypná hmotnosť: 1 550 kg/m3
- Balenie: PE vrece
- Obsah: 25 kg

Aká zrnitosť kameniva je vhodná pre gabiony?
Správna veľkosť kameniva do gabionu je rozhodujúca pre množstvo, ktoré je potrebné objednať, lebo na základe toho sa určí, v akej hustote budú kamene uložené v drôtených gabionoch. Veľkosť kameňov je dôležitá aj preto, aby kamene len tak jednoducho nevypadávali cez otvory gabionov.
Veľkosť oka pletiva gabionov - čiže vzájomná vzdialenosť drôtov - určuje minimálnu veľkosť zrnitosti kameniva do gabionov.
- Veľkosť oka 50 x 50 mm a menej: zrnitosť od 32 mm
- Veľkosť oka 50 x 100 mm a menej: zrnitosť od 45 mm
- Veľkosť oka 50 x 200 mm a menej: zrnitosť od 80 mm
To sú samozrejme orientačné hodnoty a môžu sa mierne odlišovať nahor alebo nadol podľa druhu kameniva.

Koľko kameniva potrebujete do vašich gabionov
Paušálne sa nedá presne povedať, aké množstvo kameniva je potrebné do jedného gabionu. Zrnitosť, tvar a druh kameniva majú vplyv na rôzny plniaci objem. Ako základné pravidlo sa môže použiť nasledujúci vzorec: objem gabionu + 20 percent = hmotnosť potrebného kameniva do gabionu v tonách. Pri veľmi veľkom kamenive môže navýšenie predstavovať aj 30 %, pri veľmi malej zrnitosti postačuje len 10 %.

Balenie a dodávka v praktických PE vreciach
Sypký materiál a kamenivo v PE vreciach majú početné výhody oproti veľkým Big Bag baleniam. Vrecia sa dajú prepravovať jednoducho a čisto v aute alebo malom prívese. Ulice, príjazdové cesty a chodníky zostávajú čisté.
Na základe veľkosti PE vriec si môžete zakúpiť aj menšie množstvá kameniva a drviny. Malé 10 kg vrecia umožňujú aj jednorazovú, dlhšiu prechádzku.

Čisté prechody a optimálny podklad
Štrkovú plochu môžete od susediaceho terénu hladko oddeliť okrajmi trávnika alebo obrubníkmi. Ako podklad vám odporúčame netkanú textíliu proti burine. Farebnými kombináciami materiálov s rovnakou zrnitosťou dodáte vašej úprave individuálny charakter.

Všeobecné pokyny pre sypké materiály a kamenivo
Prírodné výrobky môžu v závislosti od svojho pôvodu vykazovať rozdiely vo farbe, štruktúre aj veľkosti. Údaje o veľkosti kameňov sa vzťahujú na veľkosti ôk sita. Z technických dôvodov sa pri triedení nedá zamedziť výskytu väčších bočných dĺžok u podlhovastých kameňov ani nepatrnému podielu menších kameňov. Mnohé druhy sa dodávajú "premývané". Pri balení sa však môže tvoriť prach v dôsledku oderu.

Technická specifikace

Detaily výrobku
Druh:Gabiónový kameň
Zrnitosť:25 - 50 mm
Farba:Biely
Sypná hmotnosť:1550 kg/m
Obsah:25 kg
Rozmery a hmotnosť
Hmotnosť:25,0 kg
Výška:11,0 cm
Šírka:37,0 cm
Dĺžka:43,0 cm

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

Hore