Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Plátky bridlice čierny grafit 30 - 70 mm 20 kg PE vrece

Č.výr. 1402866

  • Zrnitosť: 30 - 70 mm
  • Štiepané ploché kamenivo vo farbe čierneho grafitu
  • Dodávka v PE vreci s hmotnosťou 20 kg
Informácie o výrobku
8,89 EUR
0,45 € / kg

Cena vr. DPH 20%

V OBI predajni Bratislava

25 ks k dispozícii

Popis výrobku

Č.výr. 1402866

Plátky bridlice sú mulčovací materiál so zamatovým leskom na elegantný vzhľad záhrady. Plátky žiaria pri použití vo vode (v tečúcej vode, akváriu). Ojedinele sa môžu vyskytovať kremenné žily a hrdzavohnedé sfarbenie oxidu železa. Dá sa použiť na pokrytie miest a chodníkov v záhradách a parkoch. Ideálne sa hodí na posypanie obrúbených plôch, ako sú mulčované záhony a na ohraničenie stromov a kvetinových záhonov.

Ideálne riešenie na modernú a nenáročnú úpravu záhradných plôch a na krajinnú úpravu
Tento výrobok sa ideálne hodí do skaliek s trávami a trvalkami, ako mulčovací materiál alebo na ohraničenie okolo domu. Kamene sú samozrejme vhodné aj ako krycí materiál na priestranstvá a chodníky v záhradách a parkoch. Optimálne sa hodia aj ako plniaci materiál do izbových fontán, akvárií a gabionov.

Technické údaje:
- Zrnitosť: 30 - 70 mm
- Zrno: ploché kamenivo
- Farba: čierny grafit
- Spracovanie: lámanie
- Sypná hmotnosť: 1 200 kg/m3
- Balenie: PE vrece
- Obsah: 20 kg

Aká zrnitosť kameniva je vhodná pre gabiony?
Správna veľkosť kameniva do gabionu je rozhodujúca pre množstvo, ktoré je potrebné objednať, lebo na základe toho sa určí, v akej hustote budú kamene uložené v drôtených gabionoch. Veľkosť kameňov je dôležitá aj preto, aby kamene len tak jednoducho nevypadávali cez otvory gabionov.
Veľkosť oka pletiva gabionov - čiže vzájomná vzdialenosť drôtov - určuje minimálnu veľkosť zrnitosti kameniva do gabionov.
- Veľkosť oka 50 x 50 mm a menej: zrnitosť od 32 mm
- Veľkosť oka 50 x 100 mm a menej: zrnitosť od 45 mm
- Veľkosť oka 50 x 200 mm a menej: zrnitosť od 80 mm
To sú samozrejme orientačné hodnoty a môžu sa mierne odlišovať nahor alebo nadol podľa druhu kameniva.

Koľko kameniva potrebujete do vašich gabionov
Paušálne sa nedá presne povedať, aké množstvo kameniva je potrebné do jedného gabionu. Zrnitosť, tvar a druh kameniva majú vplyv na rôzny plniaci objem. Ako základné pravidlo sa môže použiť nasledujúci vzorec: objem gabionu + 20 percent = hmotnosť potrebného kameniva do gabionu v tonách. Pri veľmi veľkom kamenive môže navýšenie predstavovať aj 30 %, pri veľmi malej zrnitosti postačuje len 10 %.

Balenie a dodávka v praktických PE vreciach
Sypký materiál a kamenivo v PE vreciach majú početné výhody oproti veľkým Big Bag baleniam. Vrecia sa dajú prepravovať jednoducho a čisto v aute alebo malom prívese. Ulice, príjazdové cesty a chodníky zostávajú čisté.
Na základe veľkosti PE vriec si môžete zakúpiť aj menšie množstvá kameniva a drviny. Malé 10 kg vrecia umožňujú aj jednorazovú, dlhšiu prechádzku.

Čisté prechody a optimálny podklad
Plochu s kamennou drvinou môžete od susediaceho terénu hladko oddeliť okrajmi trávnika alebo obrubníkmi. Ako podklad vám odporúčame netkanú textíliu proti burine. Farebnými kombináciami materiálov s rovnakou zrnitosťou dodáte vašej úprave individuálny charakter.

Všeobecné pokyny pre sypké materiály a kamenivo
Prírodné výrobky môžu v závislosti od svojho pôvodu vykazovať rozdiely vo farbe, štruktúre aj veľkosti. Údaje o veľkosti kameňov sa vzťahujú na veľkosti ôk sita. Z technických dôvodov sa pri triedení nedá zamedziť výskytu väčších bočných dĺžok u podlhovastých kameňov ani nepatrnému podielu menších kameňov. Mnohé druhy sa dodávajú "premývané". Pri balení sa však môže tvoriť prach v dôsledku oderu.

Technická specifikace

Detaily výrobku
Druh:Okrasné kamene
Zrnitosť:30 - 70 mm
Farba:Čierny
Sypná hmotnosť:1200 kg/m
Obsah:20 kg
Rozmery a hmotnosť
Hmotnosť:20,0 kg
Výška:11,0 cm
Šírka:37,0 cm
Dĺžka:43,0 cm

Rezervovať & vyzdvihnúť

Prípadne môžete Vašu objednávku bezplatne rezervovať online a vyzdvihnúť ju v OBI predajni už do 4 hodín alebo najneskôr v nasledujúci deň otvorenia.

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

Hore