20.1.2020 6:28


Uvedené informácie sa vzťahujú k vybranej predajni v okamihu zobrazenia príp. tlače. Nepreberáme žiadnu záruku v prípade zmien. Právo na zmeny vyhradené.

Vyvýšený záhon 100 cm x 200 cm x 72,5 cm duglaska

Č.výr. 1303080
  • Vyvýšený záhon z duglasky pre individuálnu výsadbu
  • Materiál je prirodzene odolný proti hubám a napadnutiu škodcami
  • Jednoduchá a rýchla montáž vďaka predmontovaným bočným dielom
  • Príjemná pracovná výška umožňuje pohodlné záhradníčenie
  • Vrátane krycej p
Informácie o výrobku
 
194,99 EUR

Cena vr. DPH 20%

V OBI predajniBratislava

Objednávka v predajni

Popis výrobku

Č.výr. 1303080

Vyvýšený záhon z duglasky je vybavený krycou plachtou prepúšťajúcou vodu a stredovou výstužou. Vďaka jeho vysokokvalitnému a masívnemu spracovaniu je záhon veľmi odolný a má dlhú životnosť. Okrem toho je prirodzene odolný proti hubám a napadnutiu škodcami. Nie je potrebné použiť chemickú ochranu dreva.

Jednoduchá a rýchla montáž
Záhon sa dodáva čiastočne predmontovaný. Musíte len zoskrutkovať krátke diely. Dlhé bočné diely sú už zmontované. To vám ušetrí množstvo času.

Ochrana pre váš vyvýšený záhon
Najväčším nepriateľom vyvýšených záhonov záhon z dreva je vlhkosť. Preto by ste mali drevené steny z vnútornej strany vystlať krycou plachtou. Zabránite tak priamemu kontaktu dreva s vlhkou pôdou. Ďalej by ste mali zabezpečiť dobrú cirkuláciu vzduchu. Pokiaľ je to možné, postavte vyvýšený záhon na voľnom priestranstve. Tak umožníte dreveným stenám dobre presychať.

Stúpajúca obľuba vyvýšených záhonov
Vyvýšené záhony presvedčia mnohými výhodami, vďaka čomu ich obľúbenosť stále stúpa. Obzvlášť obľúbené sú vyvýšené záhony pre pestovanie zeleniny, ale aj bylinkám a kvetom sa v ňom dobre darí. Vďaka dobrému zásobovaniu živinami vo vyvýšených záhonoch a rýchlemu otepleniu na jar rastú rastliny rýchlejšie, dlhšie a prinášajú bohatšiu úrodu ako v bežných záhonoch. V minulých desaťročiach sa záhony nachádzali predovšetkým na zemi. Avšak tieto časy sa menia, pretože práca na zemi nie je vôbec pohodlná. S vyvýšeným záhonom sa váš záhon presunie do príjemnej výšky šetrnej k vášmu chrbtu. Aby vaša radosť z výsadby trvala čo najdlhšie, mali by ste dno vyvýšeného záhona vyložiť drôteným pletivom. Tak budú rastliny chránené pred hrabošmi, krtmi a slimákmi.

Optimálne navrstvite jednu vrstvu po druhej
Správne zloženie vášho vyvýšeného záhona je enormne dôležité pre príjem živín rastlinami. Najspodnejšia vrstva by mala pozostávať z konárov a zeleného odpadu, ako sú nasekané vetvy a konáre. Potom sa odporúča vrstva pozostávajúca z kusov trávnika otočených trávou nahor. Na trávu sa potom navrství mierne rozložené lístie a záhradný odpad. Následne zmiešajte záhradnú zeminu a nedozretý kompost. Poslednú a najvrchnejšiu vrstvu bude tvoriť vysokokvalitný substrát na kvety, rastliny alebo bylinky. S vyvýšeným záhonom nestojí individuálnej úprave presne podľa vášho želania už nič v ceste.

Technická specifikace

Detaily výrobku

Výška:
72,5 cm
Šírka:
200 cm
Hĺbka:
100 cm

Rozmery a hmotnosť

Hmotnosť:
76,0 kg

Hodnotenia (0)

Pre tento výrobok nebolo doposiaľ vložené žiadne hodnotenie.

Buďte prvý, kto ohodnotí tento produkt!

Podmienky účasti a ďalšie podrobnosti nájdete tu www.obi.sk/sutaz.
Platnosť do 31.03.2020.

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

  • Rezervácia a vyzdvihnutie
  • Overiť dostupnosť v predajni
  • Veľký výber produktov
Hore