OBI Silnovrstvá lazúra na vonkajšie použitie borovice 2,5 l
Číslo výrobku 5105002Opis výrobku
Číslo výrobku 5105002
OBI Silnovrstvová lazúra s dlhodobou ochranou na vonkajšie použitie
Táto prémiová OBI hrubovrstvá lazúra je dostupná v mnohých odtieňoch dreva. Je vhodná pre všetky rozmerovo stále aj nestále drevené prvky vo vonkajšom priestore, ako sú napr. vonkajšie povrchy drevených domčekov, okien, dverí, fasádne obklady, okenice a ďalšie.
Lazúra je odolná voči poveternostným vplyvom, chráni pred UV žiarením - až 7-ročná ochrana, bez aromatických látok na vonkajšie použitie, vhodná pre všetky tuzemské i zahraničné, listnaté i ihličnaté drevá. Je tiež difúzna, tixotropná, nekvapká, možno ju nanášať rovnomerne bez šmúh a zdôrazňuje prirodzenú kresbu dreva. Jednoduché nanášanie štetcom. Ideálny počet vrstiev 1-3. Spotreba cca 95 ml/m2. Povrch je suchý po cca 4 hodinách, pretierateľný po cca 24 hodinách. Pri nižších teplotách alebo vyššej vlhkosti sa doba usychania môže líšiť. Náradie po použití očistite vodou, v prípade potreby s prídavkom saponátu.
Informácie o výrobcovi
MEFFERT AG FARBWERKE
SANDWEG 15
55543 BAD KREUZNACH
info@meffert.com
4003498366418
Technické špecifikácie
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Ideálne vhodný na: | Drevo |
| Oblasť použitia: | Vonku |
| Odolnosť proti poveter. vplyvom a UV žiareniu: | Veľmi vysoká |
| Paropriepustnosť: | Stredné |
| Vzhľad: | S hodvábnym leskom |
| Základný materiál: | S obsahom rozpúšťadiel |
| Bez rozpúšťadiel: | Nie je bez rozpúšťadiel |
| Dlhodobá ochrana: | S dlhodobou ochranou |
| Stupeň lesku: | S hodvábnym leskom |
| Odporúčaný počet náterov: | 2 ks |
| Typ náteru: | Lazúrovací |
| Teplota spracovania: | 5 °C |
| Spracovanie: | Valčekovanie, natieranie |
| Pretierateľný od cca: | 24 h |
| Suchý na povrchu po cca: | 4 h |
| Bez konzervačných látok: | S konzervačnými látkami |
| Vôňové vlastnosti: | Bez výrazného zápachu |
| Vhodné pre alergikov na izotiazolinóny: | Vhodné |
| Slúži zároveň ako základný náter: | Neslúži súčasne ako základný náter |
| Modrý anjel: | Bez certifikácie „Modrý anjel“ |
| Možnosť tónovania pomocou plnej a tón. farby: | Netónovateľné |
| Vhodné na detské hračky (DIN EN 71-3): | Nevhodné pre detské hračky |
| Spotreba m2/ml: | 26 ml |
| Vhodný na podklad: | Drevo |
| Objem (l): | 2,5 l |
| Rozmery a hmotnosť (netto) | |
|---|---|
| Hmotnosť: | 2,35 kg |
| Výška: | 18,8 cm |
| Šírka: | 14,0 cm |
| Hĺbka: | 14,0 cm |









