21.2.2020 17:34


Uvedené informácie sa vzťahujú k vybranej predajni v okamihu zobrazenia príp. tlače. Nepreberáme žiadnu záruku v prípade zmien. Právo na zmeny vyhradené.

Krčiažnik "Bloody Mary" priemer kvetináča cca 8,5 cm

Č.výr. 5095203
 
9,99 EUR

Cena vr. DPH 20%

V OBI predajni Bratislava

Objednávka v predajni

Popis výrobku

Č.výr. 5095203

Krčiažnik "Bloody Mary" (Nepenthes) je exoticky pôsobiaca mäsožravá rastlina z trópov. Na listoch sa vytvára úponok, z ktorého sa vytvárajú zaujímavé krčiažky. Staršie rastliny začínajú vyháňať úponky, avšak môžu sa vždy pristrihnúť. Rastliny vyžadujú svetlé miesto pri okne. Krčiažniky nemajú radi suchý vzduch, inak sa nevytvárajú žiadne krčiažky. Menšie rastliny najlepšie uchovávajte v sklenej nádobe , väčšie rastliny by mali visieť alebo stáť na mieste s dostatočnou vlhkosťou vzduchu.

Mäsožravé rastliny (carnivora) patria k najzaujímavejším rastlinám na svete. Rastú v pôdach s malým obsahom živín a preto sa v nich vyvinuli zložité obdivuhodné lapacie orgány, aby mohli získať živiny z chyteného hmyzu. Nápadná farba, trblietavé kvapky alebo vône lákajú korisť - sklápacie pasce, padacie jamy a lep ju preľstia.
Všetky mäsožravé rastliny vyžadujú svetlé, slnečné miesto. Ide o bahenné rastliny, ktoré musia byť vždy vo vlhkej pôde. Polievať by sa mali mäkkou vodou bez vodného kameňa (dažďová alebo destilovaná voda). Substrát v sklenej nádobe nesmie nikdy vyschnúť! Po polievaní môže v nádobách zostať trochu vody. Ak je voda úplne spotrebovaná, dolejte vodu. Toto je potrebné približne jedenkrát týždenne. V zime majú mnohé odrody obdobie pokoja. Od marca sa znovu začínajú tvoriť nové pasce.
Mäsožravé rastliny nie je treba kŕmiť, živia sa aj cez korene, zo substrátu. Na pozorovanie ako rastlina loví, môžete ju nakŕmiť malými muškami alebo kúsočkami vaječného bielka.
Využite túto zaujímavú schopnosť a obmedzte množstvo otravného hmyzu vo vašej izbe!

Technická specifikace

Detaily výrobku

Umiestnenie:
Polotieň
Aktuálna výška rastliny:
5 - 10 cm
Veľkosť kvetináča:
8,5 cm

Rozmery a hmotnosť

Hmotnosť:
600 g
Výška:
10,0 cm
Šírka:
10,2 cm
Dĺžka:
10,2 cm

Hodnotenia (0)

Pre tento výrobok nebolo doposiaľ vložené žiadne hodnotenie.

Buďte prvý, kto ohodnotí tento produkt!

Podmienky účasti a ďalšie podrobnosti nájdete tu www.obi.sk/sutaz.
Platnosť do 31.03.2020.

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

  • Rezervácia a vyzdvihnutie
  • Overiť dostupnosť v predajni
  • Veľký výber produktov
Hore