26.2.2020 21:34


Uvedené informácie sa vzťahujú k vybranej predajni v okamihu zobrazenia príp. tlače. Nepreberáme žiadnu záruku v prípade zmien. Právo na zmeny vyhradené.

Mucholapka podivná mix priemer kvetináča cca 6 cm

Č.výr. 4589875
 
4,49 EUR

Cena vr. DPH 20%

V OBI predajni Bratislava

nie je k dispozícii

Popis výrobku

Č.výr. 4589875

Mucholapka podivná (Dionaea muscipula) je celkom určite najzaujímavejšia mäsožravá rastlina. Listy sú premenené na malé tanieriky, ktoré sa pri dotyku bleskurýchlo zatvoria. Na plnom slnku sú pasce krvavo červené. Nové pasce sa vytvárajú priebežne. Rastlina potrebuje miesto na priamom slnku pri okne, v lete môže stáť aj vonku.

Mäsožravé rastliny (Carnivora) patria k najzaujímavejším rastlinám na svete. Rastú v pôdach s malým obsahom živín a preto sa v nich vyvinuli zložité, obdivuhodné lapacie orgány, aby mohli získať živiny z chyteného hmyzu. Nápadná farba, trblietavé kvapky alebo vône lákajú korisť. Sklápacie pasce, padacie jamy a lep preľstia korisť.
Všetky mäsožravé rastliny vyžadujú svetlé, slnečné miesto. Ide o bahenné rastliny, ktoré nesmú nikdy vyschnúť. Najlepšie sa im darí v kvetináči s veľkou miskou, v ktorej by vždy malo stáť trochu vody. Bahenné rastliny neznášajú vápnik, preto ich polievajte dažďovou alebo destilovanou vodou. V zime majú rastliny obdobie pokoja. Od marca sa znovu začínajú tvoriť nové pasce.
Mäsožravé rastliny nie je treba kŕmiť, živia sa aj cez korene, zo substrátu. Na pozorovanie ako rastlina loví, môžete ju nakŕmiť malými muškami alebo kúskami vaječného bielka.
Využite túto zaujímavú schopnosť a obmedzte množstvo otravného hmyzu vo vašej izbe!

Technická specifikace

Detaily výrobku

Umiestnenie:
Svetlý až slnečný
Aktuálna výška rastliny:
10 - 20 cm
Veľkosť kvetináča:
6 cm

Iní zákazníci kúpili tiež

Hodnotenia (0)

Pre tento výrobok nebolo doposiaľ vložené žiadne hodnotenie.

Buďte prvý, kto ohodnotí tento produkt!

Podmienky účasti a ďalšie podrobnosti nájdete tu www.obi.sk/sutaz.
Platnosť do 31.03.2020.

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

  • Rezervácia a vyzdvihnutie
  • Overiť dostupnosť v predajni
  • Veľký výber produktov
Hore