26.1.2020 11:51


Uvedené informácie sa vzťahujú k vybranej predajni v okamihu zobrazenia príp. tlače. Nepreberáme žiadnu záruku v prípade zmien. Právo na zmeny vyhradené.

CMI Mulčovacia kôra 50 l hrubá zrnitosť do 40 mm

Č.výr. 1152701
 • Prirodzené potláčanie divorastúcich porastov
 • Akumulácia tepla a vlhka chráni pred vysušením, zabahnením a mrazom
 • Úrodná a výživná pôda vďaka usídleniu mikroorganizmov
 • Cenný humus z kôry vďaka pomalému tleniu
Informácie o výrobku
2,99 EUR

Cena vr. DPH 20%

V OBI predajniBratislava

41 ks k dispozícii

Popis výrobku

Č.výr. 1152701

CMI mulčovacia kôra 50 l hrubá zrnitosť do 40 mm je obzvlášť vhodná na pokrytie pôdy záhradných plôch a potláča rast burín a divorastúcich porastov. Okrem toho sa môže použiť aj na dekorovanie plôch, chodníkov a záhonov. V interiéri slúži mulčovacia kôra ako dekorácia pre kvetináče a terária.

Úrodná pôda a ochrana pred vysušením
CMI mulčovacia kôra pozostáva výlučne z drvenej kôry ihličnanov a neobsahuje žiadnu rašelinu. Vďaka zrnitosti 0 - 40 mm je hrubá a má všestranné využitie v rámci starostlivosti o záhradu. Chráni povrch pôdy pred vysušením a zabahnením a prirodzeným spôsobom zaisťuje potláčanie divorastúcich porastov. Použitím mulčovacej kôry sa pôda nevysušuje tak rýchlo a zostáva dlhšie vlhká. Okrem toho zmierňuje kolísanie teplôt a eróziu. Vďaka akumulácii tepla sú obzvlášť citlivé rastliny chránené pred mrazom. Obnoviteľné suroviny pomáhajú prirodzeným spôsobom zlepšiť rovnováhu vody v pôde. Mikroorganizmy, ktoré sa v mulči usídlia, prispievajú k vysokej a trvalej úrodnosti pôdy.

Jednoduchá aplikácia a ďalšie výhody
Pre ideálnu aplikáciu by ste najskôr mali pôdu prekypriť a zbaviť burín. Záhony a plochy pre rastliny je vhodné najskôr pohnojiť dusíkatým hnojivom v objeme 2 kg na 100 m2. Pre efektívne mulčovanie by ste mali kôru po pôde rovnomerne rozmiestniť vo vrstve 4 - 8 cm. Mulč neaplikujte bezprostredne k mladým alebo nezdrevnateným rastlinám, pretože by mohol poškodiť ich listy. Pomalým tlením kôry vzniká cenný humus, ktorý dlhodobo prospieva k zlepšovaniu bilancie humusu. Preto by ste mali vrstvu mulču po 2 - 3 rokoch doplniť. V prípade vlhkého počasia sa môžu tvoriť huby a plesne, ktoré pre rastliny nie sú škodlivé.
Pri záhradných cestičkách zabezpečí vrstva mulču v hrúbke až do 10 cm príjemne mäkký, suchý a pružný pocit pri chôdzi. Navyše sa zamedzí vzniku nepriepustného povrchu.
Pomocou mulčovacej kôry môžete tiež urýchliť proces tlenia vášho kompostu. Zmiešajte až do 20 percent mulču do uľahnutého záhradného odpadu ako je lístie alebo pokosená tráva, aby ste zlepšili prevzdušnenie, a tým urýchlili tlenie.

Technická specifikace

Detaily výrobku

Oblasť použitia:
Záhrada/exteriér
Bio:
Nie
Obsah balenia:
50 l
vhodné pre ekologické poľnohospodárstvo:
Nie
Veľkosť v mm:
Hrubé (do 40 mm)

Rozmery a hmotnosť

Výška:
9,5 cm
Šírka:
46,5 cm
Dĺžka:
90,0 cm

Rezervovať & vyzdvihnúť

Prípadne môžete Vašu objednávku bezplatne rezervovať online a vyzdvihnúť ju v OBI predajni už do 4 hodín alebo najneskôr v nasledujúci deň otvorenia.

Iní zákazníci kúpili tiež

Hodnotenia (2)

 4.5 od 5
 • 5(1)
 • 4(1)
 • 3(0)
 • 2(0)
 • 1(0)

Kúpili ste tento tovar? Napíšte nám hodnotenie tohto tovaru!

Podmienky účasti a ďalšie podrobnosti nájdete tu www.obi.sk/sutaz.
Platnosť do 31.03.2020.

Zoradiť podľa:

 • Zoradiť podľa:
4

Marek (30.10.2019)

Kôra

Super mulcovacia kôra, odporúčam

0 alebo

5

Monika Ž. (2.5.2019)

mulčovacia kôra

spokojnost s tovarom za super cenu

0 alebo

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

 • Rezervácia a vyzdvihnutie
 • Overiť dostupnosť v predajni
 • Veľký výber produktov
Hore