Sortiment

Služby

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

CMI Mulčovacia kôra 50 l hrubá zrnitosť do 40 mm

Č.výr. 1152701

  • Prirodzené potláčanie divorastúcich porastov
  • Akumulácia tepla a vlhka chráni pred vysušením, zabahnením a mrazom
  • Úrodná a výživná pôda vďaka usídleniu mikroorganizmov
  • Cenný humus z kôry vďaka pomalému tleniu
Informácie o výrobku

Prevedenie:

2,99 EUR

Cena vr. DPH 20%plus náklady na doručenie.

V OBI predajni Bratislava

už len 15 ks k dispozícii

Náhradné diely

Popis výrobku

Č.výr. 1152701

CMI mulčovacia kôra 50 l hrubá zrnitosť do 40 mm je obzvlášť vhodná na pokrytie pôdy záhradných plôch a potláča rast burín a divorastúcich porastov. Okrem toho sa môže použiť aj na dekorovanie plôch, chodníkov a záhonov. V interiéri slúži mulčovacia kôra ako dekorácia pre kvetináče a terária.

Úrodná pôda a ochrana pred vysušením
CMI mulčovacia kôra pozostáva výlučne z drvenej kôry ihličnanov a neobsahuje žiadnu rašelinu. Vďaka zrnitosti 0 - 40 mm je hrubá a má všestranné využitie v rámci starostlivosti o záhradu. Chráni povrch pôdy pred vysušením a zabahnením a prirodzeným spôsobom zaisťuje potláčanie divorastúcich porastov. Použitím mulčovacej kôry sa pôda nevysušuje tak rýchlo a zostáva dlhšie vlhká. Okrem toho zmierňuje kolísanie teplôt a eróziu. Vďaka akumulácii tepla sú obzvlášť citlivé rastliny chránené pred mrazom. Obnoviteľné suroviny pomáhajú prirodzeným spôsobom zlepšiť rovnováhu vody v pôde. Mikroorganizmy, ktoré sa v mulči usídlia, prispievajú k vysokej a trvalej úrodnosti pôdy.

Jednoduchá aplikácia a ďalšie výhody
Pre ideálnu aplikáciu by ste najskôr mali pôdu prekypriť a zbaviť burín. Záhony a plochy pre rastliny je vhodné najskôr pohnojiť dusíkatým hnojivom v objeme 2 kg na 100 m2. Pre efektívne mulčovanie by ste mali kôru po pôde rovnomerne rozmiestniť vo vrstve 4 - 8 cm. Mulč neaplikujte bezprostredne k mladým alebo nezdrevnateným rastlinám, pretože by mohol poškodiť ich listy. Pomalým tlením kôry vzniká cenný humus, ktorý dlhodobo prospieva k zlepšovaniu bilancie humusu. Preto by ste mali vrstvu mulču po 2 - 3 rokoch doplniť. V prípade vlhkého počasia sa môžu tvoriť huby a plesne, ktoré pre rastliny nie sú škodlivé.
Pri záhradných cestičkách zabezpečí vrstva mulču v hrúbke až do 10 cm príjemne mäkký, suchý a pružný pocit pri chôdzi. Navyše sa zamedzí vzniku nepriepustného povrchu.
Pomocou mulčovacej kôry môžete tiež urýchliť proces tlenia vášho kompostu. Zmiešajte až do 20 percent mulču do uľahnutého záhradného odpadu ako je lístie alebo pokosená tráva, aby ste zlepšili prevzdušnenie, a tým urýchlili tlenie.

Technická specifikace

Detaily výrobku
Oblasť použitia:Záhrada/ exteriér
Bio:Nie
Obsah balenia:50 l
Rašelina:Bez rašeliny
Vhodné pre ekologické poľnohospodárstvo:Nie
Veľkosť v mm:Hrubé (do 40 mm)
Druh balenia:Vrecko
Rozmery a hmotnosť
Výška:9,5 cm
Šírka:46,5 cm
Dĺžka:90,0 cm

globals.forwardingAgency
Doručenie špedícia
Cena doručenia tohto tovaru je 14,90 €.

Tovar bude dodaný špedičnou spoločnosťou za 2-4 pracovných dní. Upozorňujeme, že v súvislosti so zasielaním zásielok špedíciou musí byť tovar vyplatený vždy v hotovosti. Pri rovnakej objednávke viacerých položiek naraz v balíkoch ale aj špedíciou, sa cena doručenia môže líšiť. Cena doručenia nie je založená na počte položiek, ale na položke s najvyššou cenou doručenia v rámci Vašej objednávky.

Špedícia Vás pred doručením tovaru bude kontaktovať, aby Vám oznámila dátum doručenia. Doručenie je v zásade možné od pondelka do piatku od 8:00 do 17:00. Dodávatelia sú povinní doručiť iba pred dom (obytná oblasť).

Iní zákazníci kúpili tiež

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

Hore