Sortiment

Služby

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Mulčovacia kôra 40 l

Č.výr. 4670626

  • Prirodzené potláčanie divorastúcich porastov
  • Akumulácia tepla a vlhka chráni pred vysušením, zabahnením a mrazom
  • Úrodná a výživná pôda vďaka usídleniu mikroorganizmov
  • Cenný humus z kôry vďaka pomalému tleniu
Informácie o výrobku
2,19 EUR
Odstupňovaná cena

Cena vr. DPH 20%plus náklady na doručenie.

V OBI predajni Bratislava

viac ako 300 ks k dispozícii

Viac na tejto stránke

Popis výrobku

Č.výr. 4670626

Mulčovacia kôra 40 l so zrnitosťou do 40 mm je obzvlášť vhodná na pokrytie pôdy veľkých záhradných a rastlinných plôch a potláča rast burín a divorastúcich porastov. Okrem toho sa môže použiť aj na dekorovanie plôch, chodníkov a záhonov. V interiéri slúži mulčovacia kôra ako dekorácia pre kvetináče a terária.

Úrodná pôda a ochrana pred vysušením
Mulčovacia kôra pozostáva výlučne z drvenej kôry ihličnanov a neobsahuje žiadnu rašelinu. Vďaka zrnitosti 0 - 40 mm je hrubá a má všestranné využitie v rámci starostlivosti o záhradu. Chráni povrch pôdy pred vysušením a zabahnením a prirodzeným spôsobom zaisťuje potláčanie divorastúcich porastov. Okrem toho zmierňuje kolísanie teplôt a eróziu. Vďaka akumulácii tepla sú obzvlášť citlivé rastliny chránené pred mrazom. Obnoviteľné suroviny pomáhajú prirodzeným spôsobom zlepšiť rovnováhu vody v pôde. Mikroorganizmy, ktoré sa v mulči usídlia, prispievajú k vysokej a trvalej úrodnosti pôdy.

Jednoduchá aplikácia a ďalšie výhody
Na ideálnu aplikáciu by ste najskôr mali pôdu prekypriť a zbaviť burín. Záhony a plochy pre rastliny je vhodné najskôr pohnojiť dusíkatým hnojivom v objeme 2 kg na 100 m2. Na efektívne mulčovanie by ste mali kôru po pôde rovnomerne roztiahnuť vo vrstve 6 cm. Mulč neaplikujte bezprostredne k mladým alebo nezdrevnateným rastlinám, pretože by mohol poškodiť ich listy. Pomalým tlením kôry vzniká cenný humus, ktorý dlhodobo prospieva k zlepšovaniu bilancie humusu. Preto by ste mali vrstvu mulču po 2 - 3 rokoch doplniť. V prípade vlhkého počasia sa môžu tvoriť huby, ktoré pre rastliny nie sú škodlivé.
Pri záhradných chodníkoch sa mulčovacia vrstva až do 10 cm postará o príjemne mäkký, suchý a pružný pocit pri chôdzi. Navyše sa zamedzí vzniku nepriepustného povrchu.
Pomocou mulčovacej kôry môžete tiež urýchliť proces tlenia vášho kompostu. Zmiešajte až do 20 % mulču do uľahnutého záhradného odpadu, ako je lístie alebo pokosená tráva, aby ste zlepšili prevzdušnenie, a tým urýchlili tlenie.

Technická specifikace

Detaily výrobku
Oblasť použitia:Záhrada/ exteriér
Bio:Nie
Obsah balenia:40 l
Rašelina:Bez rašeliny
Vhodné pre ekologické poľnohospodárstvo:Nie
Druh balenia:Ďalšie balenia
Rozmery a hmotnosť
Výška:9,5 cm
Šírka:46,5 cm
Dĺžka:79,0 cm

globals.forwardingAgency
Doručenie špedícia
Cena doručenia tohto tovaru je 14,90 €.

Tovar bude dodaný špedičnou spoločnosťou za 2-4 pracovných dní. Upozorňujeme, že v súvislosti so zasielaním zásielok špedíciou musí byť tovar vyplatený vždy v hotovosti. Pri rovnakej objednávke viacerých položiek naraz v balíkoch ale aj špedíciou, sa cena doručenia môže líšiť. Cena doručenia nie je založená na počte položiek, ale na položke s najvyššou cenou doručenia v rámci Vašej objednávky.

Špedícia Vás pred doručením tovaru bude kontaktovať, aby Vám oznámila dátum doručenia. Doručenie je v zásade možné od pondelka do piatku od 8:00 do 17:00. Dodávatelia sú povinní doručiť iba pred dom (obytná oblasť).

Iní zákazníci kúpili tiež

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

Hore