Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž sprchy

Montáž sprchy

Čo sa týka spotreby vody, sprcha má jasnú výhodu: Dosiahnete o tretinu nižšiu spotrebu vody. Sprchové vaničky sa dajú dostať v rozličných tvaroch a farbách. Pri materiáloch rozlišujeme medzi akrylovými a smaltovanými oceľovými sprchovými vaničkami. Od vašich požiadaviek závisí nielen vanička, ale aj výber sprchovej hlavice a oddelenia sprchovacieho priestoru.

Upozornenie: Má vám pomôcť odborník? OBI vám rád sprostredkuje certifikovaných remeselníkov.

1. Oddelenia sprchovacieho priestoru 2. Sprchové hlavice
3. Čisté škáry
Oddelenia sprchovacieho priestoru

1. Oddelenia sprchovacieho priestoru

Aby ste kúpeľňu nemali neustále pod vodu, je nevyhnutné oddelenie sprchovacieho priestoru. Ak nemáte samostatnú sprchu a na sprchovanie často používate vaňu, môžete použiť deliace priečky. Takéto oddelenia sprchovacieho priestoru majú v porovnaní so sprchovým závesom tú výhodu, že lepšie zadržiavajú striekajúcu vodu a lepšie sa dajú čistiť. Sú však aj trochu viac finančne náročné. Pri oddeleniach sprchovacieho priestoru a deliacich priečkach ide hlavne o kvalitu: pri kúpe si všímajte najmä stabilné hliníkové rámové profily, dobre uzatvárateľné gumové tesnenia, dverové prvky s ľahkým chodom a zaoblené profily. Mimochodom, najjednoduchšie sa dá čistiť sklo alebo bezpečnostné sklo.

Sprchové hlavice

2. Sprchové hlavice

V súčasnosti máte na výber bohatú ponuku sprchových hlavíc. Aj tu si môžete vybrať z rozličných modelov podľa svojho vkusu. Dôležité je, aby ste mohli regulovať prúd vody v rozličných stupňoch. Obzvlášť pekné sú: sprchové hlavice, pod ktorými stojíte a voda na vás dopadá ako jemný dážď.

Tipps und Tricks

3. Čisté škáry

Častým problémom v kúpeľni sú tesniace škáry sprchy alebo vane. Keďže tu voda často stojí dlhšiu dobu, po určitom čase dochádza k rozširovaniu škaredej plesne. Existuje jediná náprava: škáry sa musia nanovo utesniť.

Postup: Pomocou rezačky urobte rez pozdĺž škáry a odstráňte celú silikónovú vrstvu (najjednoduchšie pomocou noža na silikón).

Dôkladne vyčistite podklad a odstráňte všetky spóry plesní. Zvyšky silikónu môžete odstrániť pomocou špeciálneho prípravku na odstránenie silikónu.

Keď je podklad suchý, bez zvyškov mastnoty a prachu, z oboch strán prelepte okraje škáry maliarskou páskou (lepiacou páskou).

V prípade veľmi hlbokých škár môžete ľubovoľne vložiť kruhový PE profil. Ušetríte tým tmel.

Odrežte otvor na kartuši silikónu podľa veľkosti škáry a vyplňte silikónom škáry tak, aby neostali žiadne medzery. Používajte sanitárny silikón. Sanitárny silikón odpudzuje vodu a obsahuje fungicídne látky.

Na záver hladidlom na škáry alebo jednoducho prstami vyhlaďte silikón. Na tento účel si predtým namočte prsty do čistiaceho prostriedku!

Po vyhladení odstráňte maliarsku pásku (lepiacu pásku) šikmo smerom dozadu a bočne smerom od škáry.

hore