Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Inštalácia a pripojenie sprchovej vaničky

Remeselník montuje sprchovú vaničku.

Pri inštalácii novej sprchovej vaničky máte na výber: môžete osadiť sprchovú vaničku s nožičkami a následne ju zamurovať alebo ju obložiť vhodnou obvodovou lištou. Iná možnosť je použiť špeciálny nosič na vaničku z PU peny, príp. tvrdej peny, pričom aj v tomto prípade budete potrebovať obloženie. Pena sa postará o dodatočnú tepelnú a zvukovú izoláciu sprchovacej vaničky. Všetky sprchové vaničky z kovu musia byť uzemnené. Túto prácu musí urobiť elektrikár. V prípade akrylovej vane uzemnenie nie je potrebné.

1 - Krok za krokom 2 - Zoznam materiálov
3 - Zoznam náradia
Montáž odtoku vaničky.

Krok 1 - Montáž sprchovej vaničky na vaňových nožičkách – montáž odtoku sprchovej vaničky

Odtokové sitko a tesniaci krúžok vložte zhora do vaničky a zdola spojte sitko s odtokom. Najlepšie bude, ak na tento účel otočíte vaničku nabok. Aby sa kraje vaničky nepoškodili, podložte ju uterákmi alebo kobercom.

Montáž prepadu.

Krok 2 - Montáž prepadu

Tento krok je potrebný len pri hlbších sprchových vaničkách, pretože ploché vaničky prepad nemajú. Prepad sa nachádza buď na jednom z koncov vaničky, alebo v strede. Na otvor prepadu nasaďte zvonka tesnenie a prepadovú rúru a zoskrutkujte rúru zvnútra s krytom pomocou aku skrutkovača.

Pripojenie sifónu.

Krok 3 - Pripojenie sifónu

Sifón spojte s odtokovou rúrou sprchovacej vaničky. Sifón slúži ako zápachový uzáver a eliminuje nepríjemné zápachy z odtoku. Na pripojenie sifónu môžete použiť kliešte na sifón. Postup montáže a utesnenia sifónu v 4 krokoch si môžete prečítať v našom poradcovi.

Naskrutkovanie nožičiek vaničky.

Krok 4 - Montáž nožičiek vaničky

Otočte vaničku tak, aby spodná strana smerovala nahor. Dbajte na to, aby bol kraj vaničky položený napríklad na koberci. Nožičky upevnite k spodnej strane sprchovej vaničky skrutkovačom . Dodržiavajte pritom návod od výrobcu.

Remeselník ukladá vaničku do správnej polohy a kontroluje ju vodováhou.

Krok 5 - Nastavenie polohy a vyrovnanie sprchovacej vaničky

Potom môžete vaničku uložiť do jej určenej polohy. Vaničku vodorovne vyrovnajte pomocou vodováhy. Výšku vaňových nožičiek je možné nastaviť skrutkovým mechanizmom. Opatrným otáčaním nastavte vaňu do vodorovnej polohy.

Pripojenie sprchovej vaničky k domovému odpadovému kanálu.

Krok 6 - Pripojenie sprchovacej vaničky k odpadu

Keď je vanička osadená, môžete spojiť sifón s domovým odpadom pomocou vhodnej HT rúry. Kovové vaničky je treba v tomto kroku uzemniť. Túto prácu však musí vykonať elektrikár. Ďalšie informácie o prívode a odtokoch vody nájdete v našom poradcovi Prehľad prívodov a odtokov vody. Postup zamurovania a obloženia sprchovej vaničky nájdete ďalej v kroku 10.

Domáci majster reže pílou nosič vane.

Krok 7 - Osadenie sprchovej vaničky s nosičom vane – rezanie nosiča vane

Nosič vane zrežte pílou: najprv je treba do tvrdej peny vypíliť otvor na odtok z vaničky, potom musíte naplánovať kontrolný otvor na neskoršie opravy odtoku.

Remeselník osádza nosič vane.

Krok 8 - Osadenie nosiča vane

Nosič vane upevnite maltou na určenom mieste na podlahe. Ihneď po vysušení malty môžete sprchovú vaničku s namontovaným odpadom a prepadom osadiť do nosiča vane a vyrovnať vodováhou. Pri montáži odpadu a prepadu dbajte na krok 1 a 2 postupu na montáž sprchových vaničiek na nožičkách v tomto poradcovi.

Pripojenie sprchovej vaničky k domovému odpadovému kanálu.

Krok 9 - Pripojenie odtoku vaničky

Hneď ako je vanička spoľahlivo osadená v nosiči vane môžete spojiť sifón s domovým odpadovým kanálom. Použite na to vhodnú HT rúru. Pokiaľ je vaňa z kovu, musí elektrikár pripojiť uzemnenie, v prípade akrylových vaní tento krok odpadá.

Remeselník nanáša maltu na plnú tvarovku.

Krok 10 - Zamurovanie vaničky – zamurovanie alebo obloženie vaničky

Vanička je postavená a pripojená a teraz ju môžete zamurovať. Na tento účel sú vhodné takzvané plné tvarovky, ktoré sa dajú ľahko rozrezať pílou. Ak je vaňa uložená v nosiči vane z tvrdej peny, môžete ho rovno obložiť.

Zoznam materiálov

 • sprchovacia vanička
 • odpadová súprava
 • HT rúra
 • nosič vane
 • plné tvarovky
 • obkladačky
 • malta

Zoznam náradia

 • vodováha
 • kliešte na sifón
 • aku skrutkovač
 • skrutkovač
 • chvostová píla
 • stavebné vedro
hore