Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž umývadla – Video

Umývadlá sú pevnou súčasťou toaliet a kúpeľní. Existuje mnoho možností, najčastejšími sú keramické umývadlá, ale najnovšie sú na trhu tiež modely z kameňa a nerezovej ocele. Voľba umývadla je teda otázkou vkusu. Ale aby u Vás nedošlo k „potope“, musíte si dať pozor, aby sa umývadlo s batériou k sebe navzájom hodili. Toto krátke video Vám ukáže, na čo si pri montáži umývadla musíte dať pozor.

Nutné náradie je: skladací drevený meter, vodováha, jamkár a kladivo, vŕtačka so zodpovedajúcimi vrtákmi, sada maticových kľúčov a silikón.

V prvom rade je treba určiť výšku umývadla. Spravidla je horná hrana asi osemdesiat päť centimetrov nad podlahou. Majte však na pamäti, že pokiaľ umývadlo používajú deti alebo starší ľudia, musíte zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť jeho výšku. Vyvŕtané otvory musia s odpadom vytvárať rovnoramenný trojuholník. Keďže otvory vzadu na umývadle nie sú normované, bude najlepšie, ak si na vŕtanie nakreslíte šablónu. Skontrolujte umiestnenie značiek na stene pomocou vodováhy.

Na vyznačenie jamky použite jamkár – ale dajte pozor, aby obklad nepopraskal. Pri vŕtaní cez obkladačku použite nízke otáčky bez príklepu. Potom nasaďte vrták do kameňa a aktivujte príklep. Do otvorov zasuňte zodpovedajúce hmoždinky a pomocou maticového kľúča zaskrutkujte priložené kombinované skrutky. Zo steny má vyčnievať len metrický závit.

Ako ďalší krok priskrutkujte na umývadlo batériu. Na zadnú stenu umývadla naneste sanitárny silikón alebo pripevnite gumový profil. To zabráni pnutiu materiálu.

S pomocníkom zdvihnite umývadlo. Zatiaľ čo nasadzujete umelohmotné podložky a skrutkujete matice na závity, musí byť umývadlo stále podopierané. Aby nedochádzalo k napätiu, dajte pozor na rovnomerné uťahovanie skrutiek. Vodováhou stále kontrolujte, či umývadlo visí vodorovne.

Pomocou prevlečených matíc priskrutkujte flexibilné hadičky na rohové ventily. Odtokovú garnitúru zoskrutkujte s jej opačnou stranou cez odtokovú výpusť. Excentrické tiahlo namontujte podľa návodu výrobcu.

Teraz namontujte sifón. Potom pomocou vytlačovacej pištole naneste silikón do špáry a gumovou stierkou prebytočný silikón odstráňte.

hore