Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž vane

Vaňa v nosiči z tvrdej peny, naplnená vodou a penou do kúpeľa.

Na montáž novej vane do kúpeľne máte k dispozícii dve možnosti: montáž na kovový podstavec alebo - ako je uvedené v príklade - montáž do vaňového nosiča z tvrdej peny. Vaňové nosiče udržujú teplotu vody po dlhšiu dobu, sú však určené len na rovné podklady. Ako prvé namontujte odpadovú súpravu, vrátane prietoku a odtokového sitka. Následne odmerajte rozmery a výšky pre sifón a odtokovú rúrku a vyrežte príslušné miesta vo vaňovom nosiči z tvrdej peny.

Upozornenie: Nezabudnite pred začiatkom demontážnych prác, ako aj počas montážnych prác, zatvoriť hlavný uzáver prívodu vody a prívod vody nechajte otvorený naprázdno.

1 - Krok za krokom 2 - Zoznam materiálov
3 - Zoznam náradia
Hlavný kohútik prítoku vody.

Krok 1 - Zatvorili ste hlavný kohútik, sú rúry prázdne?

Pred začiatkom demontážnych prác, ako aj počas montáže, musí byť hlavný kohútik prívodu vody zatvorený. Rúry nechajte pustené naprázdno.

Domáci majster meria pomocou vodováhy vaňový nosič.

Krok 2 - Nastavenie vaňového nosiča

Ak sedia plánované otvory pre sifón a odtokovú rúrku, môžete nasadiť vaňový nosič. Na tento účel prilepte vaňový nosič lepidlom na obklady k podlahe  - a k stene - v prípade, ak vaňa nie je montovaná voľne. Dôležité: Pomocou vodováhy skontrolujte vodorovnosť.

Vaňa s vaňovým nosičom je zasadená medzi dve steny.

Krok 3 - Vsadenie vane

Pred vsadením vane nalepte na okraj vane špeciálny pás s profilom pre vane, aby ste predišli zvukovým mostíkom. Následne môžu dve osoby vsadiť vaňu do nosiča z tvrdej peny.

Pomocou HT-rúrok pripojte odtok k najbližšej odpadovej rúre. Dodržiavajte pritom spád minimálne 2 cm na jeden meter. Následne pustite vodu alebo vlejte 2 vedrá vody do vane, aby ste skontrolovali tesnosť.

Osobitným prípadom sú kovové vane do kúpeľne. Tieto vane musí vždy uzemniť elektrikár.

Utesnenie špár medzi vaňou a stenou pomocou sanitárneho silikónu.

Krok 4 - Dilatačné škáry

Vaňu naplňte do polovice vodou a vyplňte všetky dilatačné, rohové a zakončujúce škáry trvalo elastickým sanitárnym silikónom. Na tento účel oblepte obidva kraje škáry lepiacou páskou, silikónom vyplňte škáry tak, aby nezostali žiadne medzery a hladítkom na škáry namočeným v čistiacom prostriedku vyhlaďte silikónovú vrstvu.

Zaskrutkovanie S-prípojok armatúry do steny pomocou kľúča.

Krok 5 - Montáž armatúry

Namontujte armatúru zaskrutkovaním S-prípojok do stenových podložiek. Prípojky utiahnite tak, aby vzdialenosť medzi závitmi zodpovedala rozmeru otvoru armatúry (zväčša je to 155 mm). 

Priskrutkovanie armatúry na namontované prípojky.

Krok 6 - Zatvorenie armatúry

Priskrutkujte armatúru k prípojkám. Použite k tomu kliešte na armatúry s ochrannou čeľusťou, aby nedošlo k poškodeniu chrómovanej vrstvy armatúry. Na záver pripojte odtok vane a sprchovú hadicu.

Pri všetkých materiáloch dodržiavajte pokyny na spracovanie a pokyny od výrobcu.

Zoznam materiálov

 • Vaňa a vaňový nosič
 • Odtoková sada
 • Prietoková sada
 • HT rúrky
 • Armatúra
 • Izolačný pás pre vane s profilom
 • Tesniaci materiál
 • Sanitárny silikón

Zoznam náradia

 • Skrutkovač
 • Imbusový kľúč
 • Kliešte na armatúry
 • Rezačka na obklady
hore