Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž WC dosky – video

Pred rokmi boli WC dosky údajne len z umelej hmoty a len biela alebo čierna, dnes však môžete vyberať z obrovskej ponuky rôznych dizajnov. A existuje tiež mnoho rôznych materiálov, z ktorých sa dnes dosky vyrábajú: z dreva, z dreveného jadra pokrytého umelou hmotou, z polyresinu, duroplastu alebo polypropylenu. Možno je načase, aby ste si aj vy namontovali novú WC dosku. Toto video OBI vám ukáže, na čo si pri tom máte dať pozor.

Môžete si kúpiť WC dosku zo stabilných a pre pokožku príjemných materiálov, ako je umelá hmota, lakované drevo, MDF alebo dokonca umelý kameň. Nepriepustný povrch bez pórov zaručuje optimálnu hygienu. Existujú aj antibakteriálne dosky, dosky s automatickým sklápaním, kombinované detské dosky. Na montáž si pripravte kombinované kliešte, trochu mazacieho oleja, novú WC dosku a jej príslušenstvo na uchytenie.

Ak máte nový klozet, môžete s montážou začať ihneď. Ak len vymieňate dosku, odstráňte najprv tú starú. Pomôže mazací olej – ten prenikne hlboko do závitov a uvolní tak stuhnuté spoje. Po odstránení starej dosky sa dá záchodová misa ľahko očistiť. Práve miesta, kde je doska upevnená, sú väčšinou ťažko prístupné.

Úchyty môžu byť z nerezovej ocele alebo pochrómovaného kovu. Nasaďte ich do príslušných otvorov. Ako je popísané v montážnom návode, nasaďte potom tesnenie alebo podložky na závitové tyče, tie potom prestrčte cez otvory v toalete. Teraz na závitové tyče odspodu nasaďte ďalšie podložky. Nasaďte krídlové skrutky. Ešte ich nedoťahujte – najprv by sa doska mala zarovnať na stred. V pozdĺžnom smere by toaletu mala zakrývať. Teraz môžete dotiahnuť skrutky, ale nie príliš natesno, aby ste nepoškodili keramiku. Držte sa starého pravidla remeselníkov: hlavne nestrhnúť závit.

Zoznam materiálu

  • Caramba 70 multifunkčný olej v spreji 250 ml
  • Toaleta stojacia alebo závesná
  • WC doska

Zoznam nástrojov

  • LUX kombinované kliešte 180 mm Professional
hore