Montáž a utesnenie sifónu v 4 krokoch

Heimwerkerin montiert neuen Siphon.

Sifón sa nachádza pod každým umývadlom a každým drezom. Slúži ako zápachový uzáver a zabraňuje plynom z kanalizačného potrubia, aby sa dostávali do kuchyne a kúpeľne. Je k dispozícii v rozličných tvaroch a materiáloch: najčastejšie sa používajú klasické rúrkové alebo fľaškové sifóny, niektorí výrobcovia ponúkajú medzičasom aj dizajnové sifóny. Princíp zápachového uzáveru je veľmi jednoduchý: splašková alebo odpadová voda uzatvorí potrubie tak, aby sa do obytných priestorov nemohli dostať žiadne plyny. Vždy, keď necháte tiecť vodu, sa voda v sifóne vymení. V našom návode sa dozviete, ako odborne namontovať a utesniť sifón.

V prípade, že sifón netesní, nie je ihneď potrebná výmena. Ak by ste mali pocit, že voda neodteká správne, skúste sifón najprv uvoľniť posou zvona do WC. Ak to nepomôže, musíte ho odskrutkovať a vyčistiť ručne. Ak sifón kvapká, skontrolujte uloženie závitu a prípadne vymeňte tesniace krúžky. Sifón môžete dodatočne utesniť aj konopným tesnením. Ak ani všetky tieto opatrenia nepomôžu, musíte namontovať nový sifón.

1 - Krok za krokom 2 - Zoznam materiálov
3 - Zoznam náradia
Die Länge des Siphons wird mit einem Zollstock ausgemessen.

Krok 1 - Zistenie dĺžky a priemeru sifónu

Ak by chcete namontovať nový sifón, musíte najprv skladacím metrom zistiť priemer a dĺžku sifónu, ktorý budete potrebovať. Sifón spája odtok umývadla alebo drezu so stenou: potrebujete preto zistiť dĺžku tejto vzdialenosti. Priemer sifónu môžete zmerať skladacím metrom alebo posuvným meradlom.

Siphon wird eingesteckt.

Krok 2 - Upevnenie sifónu na stenu

Sifón s odtokom upevnite do steny. Sifón zasuňte do objímky nástenného potrubia, nasaďte tesnenie a pevne priskrutkujte zápachový uzáver.

Siphon wir am Waschbecken mit einer Siphonzange befestigt.

Krok 3 - Upevnenie sifónu na umývadlo

Potom zasuňte druhý koniec sifónu do objímky odtoku umývadla. Aj tu nasaďte tesnenie a celé to zoskrutkujte pomocou klieští na sifón s prevlečnou maticou.

Handwerkerin betätigt den Wasserhahn am Waschbecken.

Krok 4 - Následná kontrola tesnosti

Vodu nechajte chvíľu tiecť a skontrolujte tesnosť sifónu. Ak sifón kvapká, skontrolujte, či sú rúry do seba správne zasunuté, všetky tesnenia správne držia a skrutkové spoje sú správne zaistené. Väčšinou sa sifónom zaoberáme až vtedy, keď ho musíme vymeniť, je upchatý alebo kvapká. Praktický zápachový záver v kuchyni a kúpeľni sa dá spriechodniť alebo obnoviť celkom jednoducho. Ak si nie ste istí, ako správne určiť dĺžku a priemer nového sifónu, prineste jednoducho starý sifón do predajne OBI. Naši pracovníci vám pri výbere nového sifónu ochotne poradia.

Zoznam materiálov

  • sifón

Zoznam náradia

  • kliešte na sifón
  • posuvné meradlo alebo skladací meter
  • Rezervácia a vyzdvihnutie
  • Overiť dostupnosť v predajni
  • Veľký výber produktov
hore