Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž a utesnenie sifónu v 4 krokoch

Heimwerkerin montiert neuen Siphon.

Sifón sa nachádza pod každým umývadlom a každým drezom. Slúži ako zápachový uzáver a zabraňuje plynom z kanalizačného potrubia, aby sa dostávali do kuchyne a kúpeľne. Je k dispozícii v rozličných tvaroch a materiáloch: najčastejšie sa používajú klasické rúrkové alebo fľaškové sifóny, niektorí výrobcovia ponúkajú medzičasom aj dizajnové sifóny. Princíp zápachového uzáveru je veľmi jednoduchý: splašková alebo odpadová voda uzatvorí potrubie tak, aby sa do obytných priestorov nemohli dostať žiadne plyny. Vždy, keď necháte tiecť vodu, sa voda v sifóne vymení. V našom návode sa dozviete, ako odborne namontovať a utesniť sifón.

V prípade, že sifón netesní, nie je ihneď potrebná výmena. Ak by ste mali pocit, že voda neodteká správne, skúste sifón najprv uvoľniť posou zvona do WC. Ak to nepomôže, musíte ho odskrutkovať a vyčistiť ručne. Ak sifón kvapká, skontrolujte uloženie závitu a prípadne vymeňte tesniace krúžky. Sifón môžete dodatočne utesniť aj konopným tesnením. Ak ani všetky tieto opatrenia nepomôžu, musíte namontovať nový sifón.

1 - Krok za krokom 2 - Zoznam materiálov
3 - Zoznam náradia
Die Länge des Siphons wird mit einem Zollstock ausgemessen.

Krok 1 - Zistenie dĺžky a priemeru sifónu

Ak by chcete namontovať nový sifón, musíte najprv skladacím metrom zistiť priemer a dĺžku sifónu, ktorý budete potrebovať. Sifón spája odtok umývadla alebo drezu so stenou: potrebujete preto zistiť dĺžku tejto vzdialenosti. Priemer sifónu môžete zmerať skladacím metrom alebo posuvným meradlom.

Siphon wird eingesteckt.

Krok 2 - Upevnenie sifónu na stenu

Sifón s odtokom upevnite do steny. Sifón zasuňte do objímky nástenného potrubia, nasaďte tesnenie a pevne priskrutkujte zápachový uzáver.

Siphon wir am Waschbecken mit einer Siphonzange befestigt.

Krok 3 - Upevnenie sifónu na umývadlo

Potom zasuňte druhý koniec sifónu do objímky odtoku umývadla. Aj tu nasaďte tesnenie a celé to zoskrutkujte pomocou klieští na sifón s prevlečnou maticou.

Handwerkerin betätigt den Wasserhahn am Waschbecken.

Krok 4 - Následná kontrola tesnosti

Vodu nechajte chvíľu tiecť a skontrolujte tesnosť sifónu. Ak sifón kvapká, skontrolujte, či sú rúry do seba správne zasunuté, všetky tesnenia správne držia a skrutkové spoje sú správne zaistené. Väčšinou sa sifónom zaoberáme až vtedy, keď ho musíme vymeniť, je upchatý alebo kvapká. Praktický zápachový záver v kuchyni a kúpeľni sa dá spriechodniť alebo obnoviť celkom jednoducho. Ak si nie ste istí, ako správne určiť dĺžku a priemer nového sifónu, prineste jednoducho starý sifón do predajne OBI. Naši pracovníci vám pri výbere nového sifónu ochotne poradia.

Zoznam materiálov

  • sifón

Zoznam náradia

  • kliešte na sifón
  • posuvné meradlo alebo skladací meter
hore