Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Strešná izolácia - inštruktážne video

Izolácia strechy nielenže zníži spotrebu energie a tým ušetrí náklady, ale umožní aj využitie nových, dosiaľ hluchých priestorov. Spôsob izolácie závisí hlavne na konštrukcii strešného krovu. Najbežnejšie spôsoby sú zateplenie medzi krokvami, zateplenie pod krokvami a zateplenie na krokvách. Práve prvé dva spôsoby predstavujú príležitosť pre domácich kutilov ako ušetriť peniaze a vlastnoručne sa pričiniť. Video vám objasní pracovné kroky na tému „zateplenie strechy“.

Vo svojej predajni OBI dostanete mnoho užitočných rád na tému „zateplenie strechy“. Počnúc informáciami o rôznych izolačných materiáloch. V OBI nájdete klasické materiály, ako sú sklenená alebo kamenná vata, polystyrén alebo penový polystyrén, ale aj ekologicky neutrálne materiály. Odborníci z OBI vám vysvetlia, čo sa k vašej strešnej konštrukcii najlepšie hodí.
V súvislosti s „Nariadením o úspore energií“ bolo rozhodnuté, že súčiniteľ prestupu tepla, skrátene hodnota U, musí byť nižší než 0,24 W/m²K. U minerálnej vaty to znamená, že musíte dosiahnuť hrúbky minimálne 16 mm. Čím je vaša izolácia účinnejšia alebo hrubšia, tým je hodnota U nižšia.
Spýtajte sa na úvery s lepšími podmienkami alebo investičné príspevky. Získate ich pri zvlášť dobrých izolačných vlastnostiach.
Pri zateplení na krokvách je izolačná vrstva položená z vonkajšej strany na krokvy. Tento druh izolácie prenechajte radšej profesionálom. Po obnažení strechy sú jednotlivé izolačné diely pripevnené priamo na drevené debnenie a parozábranu. Potom nasledujú kontralaty, na ne prídu laty a nakoniec krytina.
Asi premýšľate o zateplení medzi krokvami. To je úloha, ktorú zvládne aj domáci kutil. Musíte si však dať pozor na dva body. Strecha musí vlhkosť prepúšťať von, musí teda byť difúzne otvorená. Ak to tak nie je, pretože napríklad pod škridlami leží krytinová lepenka, môžu medzi touto vrstvou a izoláciou vznikať škody z vlhkosti. Tu pomôže dodatočná ventilačná vrstva. Druhý bod: sú krokvy dosť vysoké na to, aby sa medzi ne vošiel izolační materiál? Aby ste dosiahli optimálnej hodnoty U, musí byť celá izolačná vrstva hrubá najmenej 16 cm. Hrúbka je závislá na tepelnej vodivosti izolačného materiálu. Ak nie sú vaše krokvy dosť vysoké, naskrutkujte smerom dovnútra drevené hranoly. Potom si zmerajte krokvové polia. Pred narezaním izolačného materiálu pripočítajte vždy jeden centimeter. Filc najlepšie narežete nožom na rezanie izolácie. Ako šablóna vám bude slúžiť doska alebo sťahovacia lata. Narezané izolačné diely vtlačte ľahkým tlakom do krokvových polí. Orezy sa dajú bez problémov spájať. Len medzi jednotlivými dielmi nemôžu vzniknúť žiadne medzery.
Keď ste konštrukciu kompletne izolovali, príde pod izolačnú vrstvu paronepriepustná fólia. Pruhy sa naťahujú a upevňujú postupne zhora dole vodorovne cez krokvy tak, aby sa prekrývali. Existujú špeciálne lepiace pásky, ktorými môžete prekrývky a spony utesniť. Musíte si byť istí, že ste paronepriepustnú fóliu vzduchotesne upevnili. Otvormi alebo škárou môže vnikať a kondenzovať sa teplý vzduch a tým poškodiť strešnú konštrukciu alebo izolačný materiál. Prechody k iným stavebným prvkom, ktoré prestupujú paronepriepustnou fóliou, by ste mali dôkladne utesniť tesniacou hmotou z kartuše.

Ak nestačí vstavané zateplenie medzi krokvami, je nutné zateplenie pod krokvami. Dobrým materiálom sú rohožky z minerálnej vlny. Pre dosiahnutie akceptovateľných hodnôt U nie je ovšem minerálna vlna dostatočná. Keď je izolácia hotová, zostáva sa rozhodnúť pre dokončenie: napr. drevo alebo sadrokartónové dosky.
Ďalšie informácie a užitočné rady nájdete v našom návode Strešná izolácia v 8 krokoch!

Zoznam materiálu

 • Icutec paronepriepustná izolácia 2 m²
 • Icutec lepidlo na parozábrany
 • Lata smrek/jedľa nehobľovaná 24 mm x 48 mm x 2000 mm
 • Icutec paronepriepustná izolácia 2 m²
 • Fermacel skrutky pre rýchlu inštaláciu 3,9 mm x 300 mm 250 kusov
 • Izolačné dosky
 • Minerálna vata

Zoznam náradia

 • LUX nôž na izolácie 280 mm Classic
 • LUX kladivová zošívačka 6 mm – 10 mm
 • LUX pásmo 8 m Professional
 • LUX Aku vŕtací skrutkovač ABS 18 - A 18 V Li vrátane 2 akumulátorov
 • Ellix rukavice pre suchú stavbu 5 párov veľ. 10
 • Hailo hliníkový bezpečnostný rebrík XXL Garden & Home 4 stupne
 • LUX respirátor proti jemnému prachu FFP1, 3 ks
hore