Nastavenie vašeho prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie bez obmezenia, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.
Dodatočná izolácia pivničného stropu ušetrí náklady na kúrenie a zabezpečí príjemnú a útulnú klímu v obytných miestnostiach izolačných dosiek môžete realizovať jednoducho sami bez vysokých nákladov a veľkej spotreby materiálu. Pri izolácii pivničného stropu platí základné pravidlo: Izolačný materiál by mal byť minimálne 12 cm hrubý, každý ďalší centimeter prispeje k úspore nákladov na kúrenie. Ako materiál sú vhodné dosky z tvrdej peny, ale aj minerálne izolačné dosky alebo izolačné dosky z kamennej vlny.
1 - Krok za krokom | 2 - Zoznam materiálov |
3 - Zoznam náradia |
Dôkladne očistite pivničný strop vysávačom alebo metlou. Podklad musí byť pred lepením izolačných dosiek suchý, bez prachu a priľnavý. Trhliny a diery v strope vyplňte reparačným tmelom. Menšie nerovnosti v strope sa neskôr vyrovnajú maltou pri lepení izolačných dosiek.
Zmiešajte maltu s vodou v maltovačke podľa údajov od výrobcu. Prácu vám uľahčí miešací nástavec zaskrutkovaný vo vŕtačke.
Skladacím metrom alebo meracou páskou odmerajte šírku prvého radu izolačných dosiek a narežte ich pílou s jemným ozubením na správnu veľkosť. Stačí zrezať len poslednú dosku prvého radu.
Naneste zmiešanú ľahkú maltu pomocou ozubenej stierky s 10 mm ozubením po celej ploche na zadnú stranu izolačných dosiek. Čelnú stranu nechajte čistú. Výška vrstvy nanesenej malty by mala byť približne 8 mm.
Izolačné dosky ukladajte bez medzier a dbajte na to, aby ste pri ukladaní predišli vzniku krížových škár. Presadením dosiek zabránite tepelným mostom, cez ktoré môže prechádzať studený vzduch smerom nahor.
Izolačné dosky zatlačte jemne do malty. Posúvajte pritom dosky do ich koncovej polohy. V prípade nepriľnavých stropov pivníc musíte dosky dodatočne pripevniť hmoždinkami.
Nerovnosti medzi izolačnými doskami môžete zbrúsiť brúsnym papierom s jemným zrnom alebo ručnou brúskou. Noste pritom ochrannú masku, aby ste predišli vdýchnutiu brúsneho prachu.
Špáry medzi izolačnými doskami vyplňte PU penou. Pomocou rezacieho noža a brúsneho papiera odstráňte nadbytočnú penu. Ihneď ako sú dosky pevne usadené a PU pena vytvrdnutá, môžete maliarskym valčekom naniesť náter farby na spodnú stranu izolačných dosiek. Ak chcete na spodnú stranu dosiek naniesť omietku, musíte dosky ukotviť hmoždinkami, ktoré dokážu uniesť hmotnosť omietky. Okrem toho použite do omietky aj ďalšiu výstuž z 5 mm hrubého armovacieho pletiva. Na omietnutie dosiek môžete použiť aj ľahkú maltu použitú na lepenie izolačných dosiek.
Izolácia pivničného stropu je opatrenie, ktoré má vysoký účinok a zároveň nízke náklady. Tento pracovný úkon, realizovateľný za niekoľko hodín, zabezpečí nielen pohodlnú klímu v byte a teplú podlahu na prízemí, ale zníži aj vaše náklady na kúrenie, vďaka čomu z dlhodobého hľadiska množstvo peňazí.
Veľa z našich produktov si môžete v blízkej predajni rezervovať online, pododlne z domu a vyzdvihnúť si tento tovar Vo Vami zvolenom termíne. Rezervovaný tovar bude pre Vás v predajni pripravený a môžete si ho vyzdvihnúť v ten istý deň, alebo vo Vami vybranom termíne, keď je predajňa otvorená. Tovar zaplatíte jednoducho pri vyzdvihnutí v predajni.
Zaujímate sa o istý produkt, ale chcete sa rozhodnúť až v predajni, či si ho kúpite? Tak si jeho dostupnosť overte online v blízkej predajni. Taktiež sa bez problémov môžete o dostupnosti tovaru informovať aj v okolitých predajniach.
Profitujte z našeho obrovského výberu, 18.000 produktov a nájdite ten správny.
Upozornenie, že po zmene predajne bohužial nemôžete prevziat data z vášho nákupného vozíku, zoznamu a porovnanie produktov.