Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Izolácia interiérovej steny

Izolácia interiérovej steny

Nie vždy je možné realizovať izoláciu fasády domu. V takom prípade môže byť zmysluplná izolácia interiérových stien. Tento návod vám krok za krokom ukáže, na čo musíte pri izolácii dbať a ako presne postupovať.

1 - Krok za krokom 2 - Nákupný zoznam
3 - Zoznam náradia
Príprava

Krok 1 - Príprava

Pri izolácii interiérových stien sa na stenu lepia minerálne izolačné dosky. Podklad musí byť rovný, pevný, čistý, suchý a priľnavý. Narežte dosky pomocou chvostovej píly. Naneste lepidlo (ľahkú minerálnu maltu) pomocou murárskeho ozubeného hladidla (ozubenie 10 mm) po celej ploche izolačnej dosky a rovnomerne ho rozotrite. Výška vrstvy lepidla by mala byť cca 8 mm. Na čelné plochy izolačných dosiek nenanášajte žiadne lepidlo!

Upozornenie: Pri všetkých materiáloch dbajte na pokyny na spracovanie a pokyny od výrobcu.

Kladenie izolačných dosiek

Krok 2 - Kladenie izolačných dosiek

Prvú vrstvu klaďte obzvlášť pozorne – tak vo zvislej, ako aj vo vodorovnej rovine. Medzikusy môžete zrezať na požadovanú veľkosť pomocou chvostovej píly. Minerálne izolačné dosky sa lepia na podklad (presadenie jednotlivých dosiek ≥ 150 mm) v kombinácii s ľahkou minerálnou maltou. Po nanesení lepidla zatlačte izolačné dosky potrebným tlakom k povrchu steny. Tento spôsob lepenia je nevyhnutne potrebný na zachovanie stavebno-fyzikálnych vlastností interiérovej izolácie.

Tip

Zavolajte si pomocníka. Vo dvojici to ide lepšie.

Pripevnenie izolačných dosiek

Krok 3 - Pripevnenie izolačných dosiek

V prípade ukladania na podklad, ktorý je vhodný na lepenie, sa nevyžaduje pripevnenie izolačných dosiek hmoždinkami. U vopred pripravených starých omietok, z ktorých sa drobí piesok, pripevnite dodatočne jednu tanierovú hmoždinku na každú dosku

Dokončenie

Krok 4 - Dokončenie

Nerovnosti spôsobené miestami presadenia môžete jednoducho zbrúsiť. Ak chcete, môžete izolačné dosky na záver natrieť alebo vyrovnať ľahkou maltou. Ak budete nanášať omietku, musíte izolačné dosky vopred ukotviť pomocou hmoždiniek a naniesť cca 5 mm hrubú armovaciu vrstvu s pletivovou vložkou.

Nanášanie omietky

Krok 5 - Nanášanie omietky

Výrobu armovacej vrstvy realizujte výlučne s ľahkou maltou. Natiahnite maltu v stredne hrubej 5 mm vrstve pomocou murárskeho ozubeného hladidla s 10 mm zúbkami na izolačné dosky. Na záver zapracujte armovacie pletivo do hornej tretiny armovacej vrstvy. Minimálny presah pletiva v oblasti styčných plôch predstavuje 10 cm. Vytvorenie rohov realizujte pomocou rohových uholníkov s pletivom. Ako poslednú vrstvu vystuženia môžete naniesť podľa želania omietku, tapety, obklad alebo náter farby.

Pripevnenie ľahkých záťaží

Krok 6 - Pripevnenie ľahkých závaží

Ľahké, nepohybujúce sa záťaže do 3 kg vyťaženia v odstupe 600 mm môžete upevňovať priamo do minerálnej izolačnej dosky. Na to je vhodná plochá hmoždinka. Ťažké závažia pripevňujte zásadne do základu.

Nákupný zoznam

 • Minerálne izolačné dosky
 • Ľahká malta na m²

 • Príp.: armovacie pletivo 1,10 m/m²

Zoznam náradia

 • Vŕtačka s miešacím nástavcom
 • Chvostová píla (s jemnými zúbkami)
 • Rebrík
 • Vodováha
 • Murárske ozubené hladidlo (10 mm ozubenie)
 • Skladací meter
 • Príp. brúsne hladidlo
 • Príp. hmoždinky
hore