Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž stropných dosiek

Montáž stropnej dosky

Chcete rozšíriť svoju pivnicu alebo strop? Na to môžete nájsť v OBI  praktické stropné dosky, pod ktorými  sa jednoducho zakryjú neesteticky pôsobiace stropy a vedenia ležiace nad omietkou. Do stropných dosiek sa dajú bez väčšej námahy zabudovať bodové svetlá. Stropné dosky sú vhodné aj na kreatívnu úpravu miestnosti: Dosky pokladajte v pozdĺžnom smere miestnosti, vďaka čomu sa miestnosť bude zdať dlhšia. Priečne kladené dosky opticky skracujú miestnosť. Použite tento efekt na vyrovnanie nerovnomerných proporcií.

1. Materiál podľa výberu 2. Plne fixná montáž
3. Správny strop pre vlhké miestnosti 4. Existuje alternatíva k stropným doskám?
Materiál podľa výberu

1. Materiál podľa výberu

Pre aký materiál sa rozhodnete? Pokiaľ chcete niečo noblesné, mali by ste použiť stropné dosky z masívneho dreva ako je smrek alebo jedľa.  Ekonomickými alternatívami sú imitácie driev v rozličných farbách a moderných dekoroch. Sú obzvlášť odolné, umývateľné a vďaka tomu aj použiteľné vo vlhkých miestnostiach. Zároveň sú pre celý sortiment produktov ponúkané vhodné zakončovacie lišty – pre harmonický prechod k stene alebo k stropu.

Upozornenie: Pred začiatkom prác by sa na niekoľko dní mali dosky aklimatizovať v miestnosti. Skontrolujte vlastnosti stropu. Pri betónových stropoch sa odporúča upevnenie latovania prievlakovými kotvami.

Plne fixná montáž

2. Plne fixná montáž

Práca na stropoch  je všetko, len nie pohodlná. Pracuje sa stále nad hlavou a to najdôležitejšie je: nikto si ešte neporadil bez pomocníka, ktorý vám trpezlivo podrží každú jednu dosku. V súčasnosti existujú už aj rýchlomontážne systémy, s ktorými si poradíte aj sami – jednoducho zasunúť, zacvaknúť a hotovo! Informujte sa skrátka  vo svojej predajni OBI o stropných doskách s technikou uzatvárania Fit-fix®.

Upozornenie: Špeciálna technika uzatvárania Fit-fix® ponúka ešte jednu výhodu: zabraňuje vniknutiu pary a vlhkosti

Správny strop pre vlhké miestnosti

3. Správny strop pre vlhké miestnosti

Dbajte na správny materiál zvlášť pri stropoch pre kúpeľňu. Informujte sa vo svojej OBI predajni o doskách pre vlhké miestnosti. Väčšinou ide pritom o vysokokvalitné MDF nosiče s plastovou fóliou.

Existuje alternatíva k stropným doskám?

4. Existuje alternatíva k stropným doskám?

Budujete zavesený strop, ale stropné dosky sa nehodia k štýlu miestnosti? V takom prípade môžete jednoducho na latovanie osadiť sadrokartónové dosky (Rigips). Na škáry a otvory pre skrutky sa nakoniec nanesie vrstva špárovacieho tmelu. Potom vám stačí naniesť na váš nový strop základný náter a môžete ho dekorovať podľa svojho výberu dekoračnou omietkou, náterom alebo tapetami.

hore