Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Pokládka laminátovej podlahy

Laminátové podlahy mali ešte nedávno zlú povesť ako plastový materiál. Dnes však existujú kvalitné podlahy, ktoré laik iba ťažko rozozná od pravých parkiet. Dnešný laminát je veľmi pevný a starostlivosť o neho vyslovene jednoduchá. Rozmanitosť výrobkov je veľká: neexistuje takmer žiadny druh dreva alebo štruktúra povrchu, ktorú by nebolo možné imitovať – dokonca aj kamenné podlahy. Existuje tovar s kročajovou izoláciou i bez nej, okrem toho môžete rozlišovať medzi rôznymi variantami, ktoré si môžete zvoliť kliknutím. Vašu vysnívanú podlahu môžete pohodlne vyhľadať s OBI. Čo všetko je potrebné pre pokládku laminátovej podlahy, vám ukáže toto video.

Ako prvý je na rade nákup v predajni OBI. Budete potrebovať parotesnú fóliu, kročajovú izoláciu, ktoré sú k dispozícii aj ako kombinované produkty. Lepiacu pásku, dostatočné množstvo klinov, lišty a samozrejme našu laminátovú podlahu. Nezabudnite, že k veľkosti obkladanej plochy je treba započítať aj 10%ný presah. Ku projektu potrebujete ceruzku, meter, kotúčovú alebo priamočiaru pílku, kladivko, doťahovací hák, uhlovú rezačku, jemnú pílku a uholník. V prípade potreby lepidlo na drevo a vrták na ploché otvory, napríklad sukovník. Rezačka na laminátové podlahy vám prácu výrazne uľahčí.

Na stierke a nad podlahovým kúrením byste mali zaistiť izoláciu proti vlhkosti pomocou parotesnej fólie. Pásy by mali presahovať minimálne 20 cm. Jednotlivé pruhy zlepíte lepiacou páskou Pri stenách natiahnete fóliu do výšky desať centimetrov. Ako ďalší krok položíte kročajovú izoláciu na parotesnú izolačnú fóliu. Neotvorené balíky s laminátom umiestnite do cielového priestoru na dva dni na aklimatizáciu.

S pokládkou laminátu začínate v ľavom zadnom rohu miestnosti. V závislosti od výrobku odrežete pero alebo drážku prvého ukladaného radu. K tomu najlepšie použijete priamu alebo kotúčovú pílku. Panely pokladajte najlepšie takzvane „na väzbu“. To pôsobí prirodzenejšie. Posun meria obvykle minimálne 40 cm. Dilatačná škára od steny a od ostatných miestostí meria obvykle 12-15mm. Prvý rad pokladáte tak, že pospájate niekoľko panelov čelom. Po vonkajšom obvode umiestnite kliny. Následne vymeriate posledný panel, odrežete a upevníte ho. Jeho zbytok použijete ako prvý panel ďalšieho radu. Takto pokračujete až do posledného radu. Nameriate si šírku, narežete a položíte ich. Práve pri poslednom rade je treba použiť doťahovací hák.

Nepríjemná situácia môže nastať okolo rámov dverí a trubiek kúrenia. Rozmer a odstup trubiek prenesiete na panel. Vhodným sukovníkovým vrtákom vyvŕtate diery. Od týchto dier vyrežete malý kúsok priamočiarou pílkou. Po položení panelu ho následne prilepíte okolo trubiek V prípade drevených zárubní nie je práca okolo dverí žiaden problém Zárubne skrátite o príslušný rozmer napríklad pomocou ponornej píly. Laminátová podlaha by mala splynúť so zárubňou. Ak sú zárubne kovové, preneste ich tvar na panel. Nákres odrežete priamočiarou pílou a následne ho pripevníte škárovacou hmotou. Teraz odrežete prebytočné časti parotesnej fólie nožíkom. Nakoniec pripojíte ku stenám lišty. Dostanete ich v rôznych dekoroch. Zakryjú dilatačné špáry a orezané hrany laminátu. Prechody medzi inými podlahovými materiálmi zmiznú pod ukončovacím profilom.

Teraz už môžete len nasťahovať nábytok a vychutnať si nový pôžitok z bývania.

hore