Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Konštrukcia pre sadrokartónové priečky

Po storočia stavali vnútorné aj obvodové steny z kameňa len vyučení remeselníci – murári. Dnes nemusíte volať profesionálov, keď chcete napríklad v pivnici alebo na povale postaviť priečku. Umožňuje to suchá stavba. V zásade existuje mnoho rôznych uplatnení systémov suchej stavby: okrem iného obloženie stropov, konštrukcia znížených podhľadov, obloženie stien alebo priečok, vstavby a šachty na káble, vetranie alebo potrubie, izolácie, systémy „miestnosť v miestnosti“. V tomto OBI videu sa dozviete, ako naplánovať konštrukciu pre vašu sadrokartónovú priečku a na čo si pri stavbe dať pozor.

Hrubá sadrokartónová stena zvyšuje ochranu pred hlukom a izoláciu. Preto OBI ponúka profily v rôznych šírkach: od päťdesiatich do sto milimetrov. Nakreslite si na podlahu a strop priebeh novej steny. Nezabudnite na otvor pre dvere. Tesniaca páska je nevyhnutná, ale nalepte ju priamo na podlahu a nie na profily. Uľahčíte si tým orientáciu. S pomocou sťahovacej laty preneste priebeh budúcej sadrokartónovej steny na stenu súčasnú.

Položte potrebné profily. Na podlahu a strop potrebujete tzv. UW profily. Nožnicami na plech ich skráťte na potrebnú dĺžku. Tam, kde ešte nie je nalepená tesniaca páska, nalepte ju teraz, ešte pred tým, než profily zoskrutkujete. Ak máte podlahové kúrenie, nie je možné stenu do podlahy upevniť hmoždinkami. V tom prípade UW profily nalepte. Inak vŕtajte priamo cez profily do podlahy a stropu a fixujte profily natĺkacími hmoždinkami.

Pre zvislé steny potrebujete CW profily. Tie stoja v UW podlahových profiloch, sú priložené k značkám na stene a najmenej na troch miestach priskrutkované. U vertikálnych profilov je presné zvislé zameranie veľmi dôležité! Veľkosť sadrokartónových dosiek a smer ich vsadenia, či na výšku alebo na šírku, určujú odstup CW profilov. Otvorená strana profilov ukazuje vždy na rovnakú stranu. Nasaďte CW profily dole šikmo do UW profilov a potom ich vsuňte do stropného profilu tak, aby boli zvislé.

Teraz zrežte preklad dverí na správnu dĺžku. Skrátený preklad dverí nasuňte medzi dva stabilné UA profily a pripevnite ho najprv lepiacou páskou. Opernú konštrukciu pre dvere postavte do pripraveného otvoru a ukotvite hore aj dole uholníkmi, ktoré upevníte hmoždinkami. Pomocou vodováhy a dreveného metra preneste rozmery vašich dverí na preklad a vyrovnajte ich do potrebnej výšky. Ako naskrutkujete sadrokartónové dosky a ako omietnete novú stenu sa dozviete v OBI videu „Inštalácia sadrokartónových priečok“.

Zoznam materiálu

 • Natĺkacie hmoždinky K6/35 100 kusov
 • Sada uholníkov pre dvere 50 mm
 • Profil pre preklad dverí 50 mm
 • Tesniaci pás pre 50 mm nosník
 • CW-profil 50 mm
 • UA-profil 50 mm
 • UW-profil 50 mm

Zoznam náradia

 • LUX nožnice na plech rovné 250 mm Comfort
 • LUX sťahovacia lata 2 m Comfort
 • LUX vŕtacie kladivo BHA-1300
 • LUX Aku vŕtací skrutkovač ABS-18 Li 18 V
 • LUX Kladivo s ochranným poriskom 500 g Comfort
hore