Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Prehľad záhradného nábytku z rôznych materiálov

Mladá žena na balkóne s balkónovým nábytkom.

Skôr jednoduchý a funkčný alebo útulný v štýle obývačky? Pri výbere nábytku pre záhradu, balkón či terasu si môžete vybrať z veľkého počtu možností. V nasledujúcom texte vám predstavíme päť najbežnejších materiálov záhradného nábytku, vysvetlíme vám prednosti, ako aj účel použitia a poskytneme dizajnové tipy. Pomocou poradcu pri nákupe od OBI nájdete rýchlo a jednoducho záhradný nábytok podľa svojich predstáv.

Pri kúpe záhradného nábytku dajte pozor na to, aby sa dala príslušná séria ďalej rozširovať. Napríklad si môžete k sedacej súprave neskôr dokúpiť lavicu, odkladací stolík alebo ďalší záhradný stôl.

1. Záhrada ako obývačka: záhradný nábytok v štýle obývačky z plastového pletiva 2. Zaujímavé kombinácie z hliníka a tkaniny
3. Pohodlná klasika: drevený nábytok 4. Elegantný a romantický: kovový záhradný nábytok
5. Flexibilný a nenáročný na ošetrovanie: plastový záhradný nábytok
Rodina sedí na terase so záhradným nábytkom v štýle obývačky.

1. Záhrada ako obývačka: záhradný nábytok v štýle obývačky z plastového pletiva

Záhradný nábytok z plastového pletiva patrí k veľkým aktuálnym trendom pre exteriér. Je jedno, či ide o záhradné ležadlo, stôl alebo kompletnú súpravu v štýlovom dizajne obývačky: nábytok z plastového pletiva pôsobí vďaka prepletanej štruktúre nielen prirodzene a moderne, ale je odolný aj voči poveternostným podmienkam a ľahko sa udržiava. Vďaka svojmu útulnému dizajnu a pevnosti spoluurčoval pletivový nábytok do značnej miery trend dizajnu záhrady ako obývačky. Pomocou plastového nábytku a zladených vankúšov vytvoríte vo svojej záhrade prostredie na relax a oddych.

Hliníkové záhradné ležadlá s tkaným poťahom.

2. Zaujímavé kombinácie z hliníka a tkaniny

Plastové tkanivo sa hodí nielen ako základ pre štýlový obývací nábytok, ale materiál sa dá použiť aj ako vhodný poťah pre hliníkové konštrukcie. Záhradný nábytok v kombinácii hliníka a textílie je veľmi ľahký, ale je napriek tomu stabilný a veľmi ľahko sa udržiava. Ak náhodou zabudnete hliníkové záhradné ležadlo napr. cez noc na terase, vôbec to nevadí. Okrem toho môžete vďaka nepatrnej hmotnosti nábytok poľahky presúvať. Môžete tak nasledovať slnko alebo tieň a rýchlo si naaranžovať sedací kút, keď príde návšteva.

Záhradný nábytok z dreva na lúke.

3. Pohodlná klasika: drevený nábytok

Ak nechcete narušiť prírodné prostredie v záhrade plastom alebo kovom, záhradný nábytok z dreva bude vašou prvou voľbou – napríklad pekná záhradná lavica z dreva. Existujú viaceré modely – od záhradných stolov až po ležadlá na opaľovanie. Viaceré kusy záhradného nábytku z dreva sa dajú ľahko sklopiť, vďaka čomu sú preprava a skladovanie mimoriadne jednoduché.

Pre príjemnú záhradnú klasiku je dôležitý druh dreva: rozlišuje sa medzi tvrdým drevom odolným voči poveternostným podmienkam ako teak či eukalyptus, a mäkkými drevinami ako borovica či smrek. Pri kúpe záhradného nábytku z tropického dreva dávajte pozor na pečať kvality FSC (Forest Stewardship Council), ktorá garantuje pôvod z ekologického a zo sociálne zodpovedného lesného hospodárstva.

Kovový záhradný nábytok na terase.

4. Elegantný a romantický: kovový záhradný nábytok

Záhradný nábytok zo železa s povrchovou úpravou nielenže vytvára mimoriadne elegantný dojem, ale je aj odolný voči poveternostným podmienkam, mimoriadne robustný a má dlhú životnosť. Pri výbere majte na zreteli, že nábytok je ošetrený práškovou farbou, takže ostáva funkčný a pekný aj po rokoch pri malom nároku na ošetrovanie.

Keďže sa kovový záhradný nábytok môže v lete veľmi zahrievať, treba myslieť na dobré čalúnenie. Prípadne umiestnite nábytok do tieňa.

Dekoračné riešenia so záhradným nábytkom z plastu.

5. Flexibilný a nenáročný na ošetrovanie: plastový záhradný nábytok

Terasa, balkón či lúka? Ak chcete záhradný nábytok flexibilne aranžovať, môžu byť tým správnym riešením pre vás modely z plastu. Či už ide o záhradné ležadlo, stôl, alebo rozkladacie kreslo: nábytok z plastu má nízku hmotnosť, preto ho môžete ľahko presúvať.

Nábytok z plastu sa okrem toho relatívne ľahko ošetruje, má dlhú životnosť a dobrú stabilitu. Pokiaľ vám nevystačí pomerne jednoduchý vzhľad plastového nábytku, môžete ho kedykoľvek skrášliť trendovými vankúšmi.

Výber pri kúpe záhradného nábytku závisí od vašich osobných estetických predstáv a budúceho využívania. Zatiaľ čo s nábytkom z plastového pletiva vytvoríte veľmi útulnú atmosféru na terase, ak udržiavate záhradu v prírodnom štýle, bude pre vás predsa len vhodnejší drevený nábytok. Sedacie súpravy z kovu si vás získajú svojou eleganciou, ak však chcete svoj nábytok v záhrade ľubovoľne presúvať, budú pre vás modely z plastu pravdepodobne tou najlepšou alternatívou.

hore