Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Záhradné osvetlenie

Záhradné osvetlenie

Náš zvyčajný denný rytmus odporuje možnostiam oddychu, ktoré záhrada ponúka. Väčšina z nás pracuje cez deň a na oddych v záhrade, vychutnávanie prírody alebo na oslavy máme čas len večer alebo cez víkend. Čo môže byť lepšie, ako užiť si trochu prírody a jednoducho si predĺžiť deň? V záhrade by však nemalo byť žiarivo svetlé osvetlenie reflektormi. Pri romantickej záhradnej oslave by ale každý rád vedel, čo má na tanieri. Inštaláciu svetla v záhrade treba premyslieť rovnako dobre ako použitie ostatných prvkov.

OBI TOP TIP: Elektrinu v záhrade zverte do rúk odborníkom! Permanentne položené káble musia ležať dostatočne hlboko, aby boli chránené pred výkopovými prácami a poškodením a predišli ste tak nehodám. Všetky elektrospotrebiče, ktoré sa v záhrade používajú, musia byť označené pečaťou GS skúšobne TÜV a musia mať vypínače FI.

1. Bodový reflektor 2. Lampáše
3. Sviečky a sklenené svietniky 4. Fakle
5. Osvetlenie pri záhradnom jazierku
Bodový reflektor

1. Bodový reflektor

Večernú či nočnú atmosféru v záhrade vytvoríte pomocou bodových reflektorov s halogénovou žiarovkou alebo LED-kami. Osvetlenie ciest lampami alebo reflektormi umiestnené pod stromami ožiari ich konáre a listy, čím vytvoríte fascinujúce farby a tvary žiariace v tme.

Prehľad výhod
 • zaisťujú bezpečnosť
 • svetlá LED spotrebúvajú len málo prúdu
 • slúžia na zvýraznenie rastlín, sôch alebo celých záhradných úsekov

Tip

Svietidlá LED sú dostupné aj s teplým bielym svetlom, ktoré nepôsobí tak tvrdo a chladno ako normálne biele svetlo.

Lampáše

2. Lampáše

Aby ste sa mohli bezpečne pohybovať po záhrade aj večer, odporúčame osvetliť aj cestičky a miesta na posedenie. Osvetlenie sa dá regulovať pohybovými snímačmi alebo spínacími hodinami. Rovnako vhodné sú aj solárne lampy, ktoré však svietia po celú noc (alebo pokiaľ im stačí energia) a len vtedy, keď sa cez dostatočne nabili.

Prehľad výhod
 • zaisťujú bezpečnosť
 • široký sortiment modelov od nostalgických až po moderné
 • decentné začlenenie do záhonov

Tip

Biele svetlo priťahuje mnohé druhy hmyzu. Vhodnejšie sú žlté lampy, ktorých svetlo naviac spríjemňuje atmosféru.

Sviečky a sklenené svietniky

3. Sviečky a sklenené svietniky

Sviečky a sklenené svietniky vytvárajú útulnú a teplú atmosféru a sú fascinujúce svojou hrou tieňov. Dbajte na to, aby otvorené sklenené svietniky neboli veľmi blízko pod listami a kvetmi rastlín. Mohli by ich poškodiť horúcim stúpajúcim vzduchom.

Prehľad výhod
 • prispievajú k príjemnej atmosfére
 • dajú sa rýchlo inštalovať

Tip

Ako sklenené svietniky sa dajú použiť mnohé nádoby tým, že zmeníme ich funkciu: ideálne sú kvetináče, vázy, lampáše či veľké poháre.

Fakle

4. Fakle

Fakle prepožičiavajú každej záhradnej párty trochu originality a otvorený oheň vyvoláva spomienky na detstvo a táboráky. Podobné prostredie môžete vyčarovať aj olejovými fakľami. Do nádob s knôtom naplňte lampový olej, ktorý bude pomaly horieť veľkým plameňom sviečky.

Prehľad výhod
 • teplá atmosféra
 • veselá nálada

Tip

Nikdy nenechávajte v záhrade otvorený oheň bez dozoru.

Osvetlenie pri záhradnom jazierku

5. Osvetlenie pri záhradnom jazierku

Kombinácia svetla a vody vytvára mimoriadne príjemnú atmosféru. K dispozícii sú napríklad plávajúce dekoračné gule, ktoré sa kĺžu po hladine ako mesačná guľa, a bodové reflektory, ktoré rozptyľujú svetlo pri jazierku a pod vodou.

Prehľad výhod
 • vytvárajú romantickú náladu
 • vyzdvihujú do popredia zaujímavé prvky
 • umožňujú pozorovanie života v jazierku aj po západe slnka

Tip

Pri jazierku a v ňom sa smú používať len na tento účel schválené reflektory, ktoré sú absolútne vodotesné.

hore