Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Zariadenia na filtrovanie jazierok

Zariadenie na filtrovanie jazierok
Jazierko s krištáľovo čistou vodou je jednoducho skvelé. Jeho priehľadnosť a čistotu zabezpečia zariadenia na filtrovanie jazierok. Radosť tak budete mať nielen vy, ale aj obyvatelia jazierka. Zariadenia na filtrovanie jazierok môžete používať nezávisle od počasia, obvykle v období od apríla do októbra.
1. Inštalácia 2. Pred uvedením do prevádzky
3. Uvedenie do prevádzky 4. Zariadenie na filtrovanie
5. UVC sterilizátor 6. Čerpadlo do jazierka
Inštalácia

1. Inštalácia

Na inštaláciu najprv naskrutkujte nátrubok na hadicu na UVC sterilizátor a na čerpadlo. Potom spojte čerpadlo a filter/UVC sterilizátor so špirálovou hadicou, ktorá je súčasťou kompletnej sady.
Teraz môžete čerpadlo položiť do jazierka. Výsledok čistenia bude mimoriadne dobrý, keď bude čerpadlo položené trochu vyššie a bude tak zachytávať nečistotu aj zo strednej vrstvy jazierka.
Aby bolo zaručené, že voda bude samovoľne prúdiť do jazierka a nebude stáť, musí byť filter nainštalovaný mimo jazierka a podľa možnosti uložený vo vodorovnej polohe.

Tlakový filter môžete naopak zahrabať aj pri kraji jazierka, teda pod úroveň vodnej hladiny. Vyčistenú vodu môžete použiť napríklad v menších záhradných potôčikoch alebo kameňoch s vyvierajúcou vodou.

Pred uvedením do prevádzky

2. Pred uvedením do prevádzky

Kompletne vymeňte vodu.
Odstráňte odumreté či zvädnuté rastliny a vysaďte nové. Biologická rovnováha sa vytvorí len vtedy, keď bude jazierko z 30 % vysadené rastlinami.
Z dna odsajte vrstvu bahna, ktorá sa usadila cez zimu. Pomôže vám odsávač jazierkového bahna od firmy HEISSNER.

Uistite sa, že zariadenie na filtrovanie je vhodné pre veľkosť jazierka.
Skontrolujte, či sú vaše čerpadlo a váš UVC sterilizátor funkčné.

Uvedenie do prevádzky

3. Uvedenie do prevádzky

Zapnite čerpadlo a UVC sterilizátor.
Na dosiahnutie optimálneho výsledku by ste mali čerpadlo nechať bežať 24 hodín denne.
UVC sterilizátor by mal byť cez deň spustený len na niekoľko hodín a v noci vypnutý. Doba chodu pritom závisí od zakalenia vody:

Veľmi silno zakalená voda (nepriehľadná) = 12 hodín denne
Veľmi zakalená voda (priehľadná len do hĺbky niekoľkých centimetrov) = 8 hodín denne
Mierne zakalená voda (viditeľnosť cca do 50 cm) = 4 hodiny denne

Zariadenie na filtrovanie

4. Zariadenie na filtrovanie

 • • Filtračné špongie čistite len v prípade viditeľného znečistenia. Pokiaľ je čistenie nevyhnutné, špongie prepláchnite vo vedre s vodou z jazierka – len vtedy je možné zaručiť, že sa z filtračných materiálov neodstránia prospešné mikroorganizmy.
 • • Bioguľôčky by ste podľa možnosti nemali čistiť!
 • • Podľa znečistenia (cca 1-krát mesačne) by ste mali z dna filtra vypláchnuť usadeniny nečistôt. Pri modulových filtroch stačí iba otvoriť uzatvárací kryt na dne filtra a vypláchnuť ho záhradnou hadicou. Naopak pri tlakových zariadeniach na filtrovanie sa najskôr musí vybrať filtračný materiál.
 • • Na prezimovanie vyberte z vášho zariadenia na filtrovanie všetky filtračné materiály a po vyčistení ich uskladnite v mrazuvzdornej miestnosti. Nádoba na filter môže bez problémov prezimovať vonku, pokiaľ v nej nie je žiadna voda.

UVC sterilizátor

5. UVC sterilizátor

 • UVC lampu vymeňte prinajlepšom po skončení každej sezóny, aby sa zachovala funkcia maximálnej energie UV žiarenia na boj proti vzniku rias a baktérií.
 • Sklenený piest vyčistite raz za rok vlhkou handričkou a odstráňte sčernenie.
 • UVC sterilizátory od firmy HEISSNER majú na kryte červenú a zelenú kontrolku. Ak nesvietia, mali by ste skontrolovať, či je lampa správne zasunutá a kryt správne naskrutkovaný.
 • Keďže sú UVC sterilizátory od firmy HEISSNER chránené proti rozstrekovanej vode, sú absolútne tesné aj v prípade silného dažďa.
 • Kompletný UVC sterilizátor môže bez problémov prezimovať vonku. Vyberte iba žiarovku z objímky a zasuňte ju znova až na začiatku ďalšej sezóny.

Čerpadlo do jazierka

6. Čerpadlo do jazierka

 • Čerpadlo do jazierka, ktoré je súčasťou filtračnej sady, je relatívne bezúdržbové, takže je potrebné len z času na čas vyčistiť kryt čerpadla od čiastočiek nečistôt.
 • Pri slabnúcom výkone čerpadla by ste mali prípadne vymeniť obežné koleso. Náhradné diely si môžete jednoducho zakúpiť v našom obchode na stránke www.heissner.de.
 • Pozor: Z bezpečnostných dôvodov káble nikdy neskracujte. Okrem toho by vám zanikla záruka.
 • Ak vaše jazierko nie je hlbšie ako 80 cm, musíte čerpadlo vybrať a uskladniť ho vo vedre vody v mrazuvzdornom priestore (garáž, pivnica atď.) Ak vlastníte filtračné čerpadlo HEISSNER ECO, môžete ho nechať prezimovať v jazierku nezávisle od jeho hĺbky do -20 °C.

hore