Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Starostlivosť o bazén

Poradca pre starostlivosť o bazén

V lete si môžete dosýta vychutnávať kúpanie v bazéne. Aby to tak zostalo a mohli ste sa kedykoľvek za pekného počasia ponoriť do chladnej vody, odporúčame vodu pravidelne čistiť. V našom poradcovi vám predstavujeme štyri metódy, ako si udržať čistý bazén.

1. Chlórová metóda 2. Metóda ošetrovania
3. Vodíková metóda 4. Kyslíková metóda
5. Tipy a triky 6. Tip: Zakrytie bazéna
Chlórová metóda

1. Chlórová metóda

Základom dobrej kvality vody je pravidelná starostlivosť o bazén. Najčastejšie používaný spôsob starostlivosti o vodu je chlórová metóda. Po naplnení bazénu vodou sa nastaví hodnota pH vody prípravkom na úpravu pH na hodnotu 7,2 – 7,6. Chlórové tablety s dlhodobým účinkom zabezpečujú okrem toho aj nepretržité chlórovanie a dezinfekciu vody v bazéne. Aby sa chlór počas sezóny nespotreboval príliš rýchlo, odporúča sa pridať takzvaný „stabilizátor chlóru“.

Tip

Hodnotu chlóru a hodnotu pH merajte každý týždeň. Der optimal eingestellte Optimálne nastavená hodnota chlóru sa pohybuje v rozmedzí 0,6 – 1,0 mg/l, ideálna hodnota pH je v rozmedzí 7,2 – 7,6 mg/l.

Metóda ošetrovania

2. Metóda ošetrovania

Len pre bazény s pieskovou filtráciou! Po novom naplnení bazénu vodou nastavte pomocou prípravku na úpravu pH hodnotu pH na 7,2 – 7,6. Tabletu vložte do koša skimmera z vodnej hladiny a pri bežiacom filtračnom zariadení nalejte do skimmera 1/4 univerzálnej kvapaliny. Úpravu vykonávajte raz za týždeň, každých 14 dní upravte hodnotu pH.

Vodíková metóda

3. Vodíková metóda

Po novom naplnení bazénu vodou nastavte prípravkom na úpravu pH hodnotu pH v rozmedzí 7,0 až 7,3. Prostriedok zabraňujúci rastu rias aplikujte do bazéna pomocou vtokovej trysky a filtračné zariadenie nechajte bežať 24 hodín. Za chodu filtračného zariadenia pridajte dezinfekčný prostriedok a filter nechajte v prevádzke ešte ďalších 24 hodín.

Kyslíková metóda

4. Kyslíková metóda

Po novom naplnení bazénu vodou nastavte prípravkom na úpravu pH hodnotu pH v rozmedzí 7,0 – 7,3 a vložte kyslíkovú tabletu do dávkovacieho plaváka. Kyslíkový aktivátor rozpustite vo vedre vody a nalejte do bazéna. Kyslíkový aktivátor aktivuje dezinfekčný účinok kyslíkových tabliet a bráni rastu rias.

5. Tipy a triky

Zelená voda v bazéne?
Možné príčiny: porucha činnosti filtra alebo priveľa organického znečistenia.
Pomoc: filtračné zariadenie poriadne prepláchnite. Nastavte hodnotu pH na 7,2 – 7,6. Pri použití chlórovej metódy urobte nárazové chlórovanie. Odumreté riasy na dne bazéna potom vysajte pomocou odsávacej kefy. Následne filtračné zariadenie ešte raz prepláchnite a bazén naplňte čerstvou vodou.

Kalná, mliečna voda v bazéne?
Možné príčiny:nesprávne nastavená hodnota pH, vyzrážanie vápnika alebo jemné naplaveniny vo vode.
Pomoc: filtračné zariadenie poriadne prepláchnite. Prípravkom na zníženie (mínus) alebo zvýšenie (plus) pH nastavte hodnotu pH na 7,2 – 7,6. Následne použite zrážací prostriedok a filtračné zariadenie nechajte spustené 5 – 6 hodín a potom ho viackrát dlhšie preplachujte. Pri použití kartušového filtra bezpodmienečne vymeňte kartušu.

Hnedá voda v bazéne?
Možné príčiny: usadeniny železa vo vode bazéna.
Pomoc: filtračné zariadenie poriadne prepláchnite. Prípravkom na zníženie (mínus) alebo zvýšenie (plus) pH nastavte hodnotu pH na 7,2 – 7,6. Dodatočne pridajte do bazéna zrážací prostriedok a filtračné zariadenie intenzívne prepláchnite. Nakoniec pridajte do bazéna stabilizačný prípravok.

Podráždenie pokožky a očí?
Možné príčiny: nesprávne nastavená hodnota pH, príliš vysoká hodnota chlóru.
Pomoc: filtračné zariadenie poriadne prepláchnite. Prípravkom na zníženie (mínus) alebo zvýšenie (plus) pH nastavte hodnotu pH na 7,2 – 7,6. Dodatočne skontrolujte hodnotu chlóru, a ak by bola príliš vysoká, naplňte bazén čerstvou vodou alebo odstráňte dávkovací plavák s tabletou s dlhodobým účinkom, až sa hodnota chlóru ustáli na 0,6 – 1,0.

Zakrytie bazéna

6. Tip: Zakrytie bazéna

Pre mnoho typov bazénov už dnes dostať vhodné zakrytie a zastrešenie, kúpa sa oplatí z viacerých hľadísk. Zakrytie chráni nielen pred znečistením a s tým súvisiacimi nákladmi na čistenie, ale pomáha aj znížiť odparovanie a zvýšiť teplotu vody, príp. teplotu dlhšie uchovať.

hore