Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Lakovanie a lazúrovanie

Lakovanie a lazúrovanie

Na ochranu neopracovaného dreva ho natrite najlepšie lakom alebo lazúrou. Ak chcete, aby bolo i po nátere viditeľné charakteristické žilkovanie dreva, použite lazúru. Lazúra má menší podiel farebných pigmentov ako lak, povrch sa tak zakonzervuje a drevený materiál bude aj naďalej rozpoznateľný.

Ak použijete lak, docielite krycí i ochranný účinok náteru. Rozličné farby sú spravidla vždy k dispozícii vo variantoch „matná“ a „lesklá“. Okrem toho existuje aj takzvaný číry lak, ktorý neobsahuje žiadne farebné pigmenty a efektové laky, ktoré menia svoju farbu vždy podľa uhla pohľadu a osvetlenia.

1. Nové oživenie dreva 2. Interiérové dvere v novom lesku
Nové oživenie dreva

1. Nové oživenie dreva

Drevo je prírodný a zdravý stavebný materiál, ktorý potrebuje starostlivosť a ošetrovanie najmä vo vonkajšej oblasti. Predĺži sa tak jeho životnosť a drevo si zachová pekný vzhľad.

Interiérové dvere v novom lesku

2. Interiérové dvere v novom lesku

Dvere z masívneho dreva, ktoré vám slúžia už mnoho rokov, sa dajú veľmi dobre prelakovať. Nebojte sa kazetových dverí, vďaka moderným lakom a správnej technike môžete takéto prvky pekne vyzdvihnúť.

OBI top tip:

V závislosti od oblasti použitia existujú špeciálne laky a lazúry (napr. na okná alebo vykurovacie telesá či na vnútorné a vonkajšie použitie). Okrem toho takzvané laky 2-v-1 zjednocujú základný a koncový náter. Ak teda použijete takýto lak, ušetríte jeden proces lakovania.

hore