Lakovanie a lazúrovanie

Lakovanie a lazúrovanie

Na ochranu neopracovaného dreva ho natrite najlepšie lakom alebo lazúrou. Ak chcete, aby bolo i po nátere viditeľné charakteristické žilkovanie dreva, použite lazúru. Lazúra má menší podiel farebných pigmentov ako lak, povrch sa tak zakonzervuje a drevený materiál bude aj naďalej rozpoznateľný.

Ak použijete lak, docielite krycí i ochranný účinok náteru. Rozličné farby sú spravidla vždy k dispozícii vo variantoch „matná“ a „lesklá“. Okrem toho existuje aj takzvaný číry lak, ktorý neobsahuje žiadne farebné pigmenty a efektové laky, ktoré menia svoju farbu vždy podľa uhla pohľadu a osvetlenia.

1. Nové oživenie dreva 2. Interiérové dvere v novom lesku
Nové oživenie dreva

1. Nové oživenie dreva

Drevo je prírodný a zdravý stavebný materiál, ktorý potrebuje starostlivosť a ošetrovanie najmä vo vonkajšej oblasti. Predĺži sa tak jeho životnosť a drevo si zachová pekný vzhľad.

Interiérové dvere v novom lesku

2. Interiérové dvere v novom lesku

Dvere z masívneho dreva, ktoré vám slúžia už mnoho rokov, sa dajú veľmi dobre prelakovať. Nebojte sa kazetových dverí, vďaka moderným lakom a správnej technike môžete takéto prvky pekne vyzdvihnúť.

OBI top tip:

V závislosti od oblasti použitia existujú špeciálne laky a lazúry (napr. na okná alebo vykurovacie telesá či na vnútorné a vonkajšie použitie). Okrem toho takzvané laky 2-v-1 zjednocujú základný a koncový náter. Ak teda použijete takýto lak, ušetríte jeden proces lakovania.

  • Rezervácia a vyzdvihnutie
  • Overiť dostupnosť v predajni
  • Veľký výber produktov
hore