Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Poradca pre úsporné žiarivky

Poradca pre úsporné žiarivky
Vďaka energeticky úsporným žiarivkám (vlastne: kompaktným žiarivkám) môžete jednoducho a účinne šetriť elektrický prúd. V porovnaní s bežnou žiarovkou spotrebuje energeticky úsporná žiarivka až o 80 % menej elektrického prúdu pri rovnakej svietivosti a má desaťkrát vyššiu životnosť. S úspornými žiarivkami ušetríte napriek vyššej obstarávacej cene, a to nielen elektrinu, ale aj peniaze. Z hľadiska postupného odstránenia žiaroviek je prechod na úsporné žiarivky tak či tak nevyhnutný.
1. Aký výkon? 2. Tvar
3. Trubica 4. Špirála
5. Reflektor 6. Ďalšie tvary
7. Farba svetla 8. Extra teplá biela
9. Teplá biela 10. Neutrálna biela
Aký výkon?

1. Aký výkon?

Na rozdiel od konvenčných žiaroviek spotrebujú energeticky úsporné žiarivky výrazne menej wattov na dosiahnutie rovnakej intenzity osvetlenia. Jedna úsporná žiarivka s výkonom 7 až 8 wattov zodpovedá asi 40-wattovej žiarovke, 11 wattov sa vyrovná asi 60-wattovej žiarovke a 14 až 20 wattov zodpovedá žiarovke s výkonom 75 wattov.

Keďže sa úsporné žiarivky tak nezahrievajú, môžete do objímky s údajom max. 20 wattov bez obáv zaskrutkovať 40-wattovú úspornú žiarivku, ak chcete dosiahnuť vyšší jas.

2. Tvar

Dávno sú preč časy, keď sa energeticky úsporné žiarivky dali dostať len v jednom tvare. V súčasnosti existuje mnoho variantov a veľkostí. Či už hľadáte tradičný tvar žiaroviek, sviečky do lustra či žiarivky v menšom formáte – všetky tvary sú dnes dostupné aj vo forme energeticky úsporných žiariviek.

Trubica

3. Trubica

Klasický variant úspornej žiarivky v tvare trubice vo svojej pôvodnej forme. Niekoľkonásobne sa však zvýšila jej efektívnosť. Úsporná žiarivka v tvare trubice má všestranné využitie. Dbajte však na to, aby jej dĺžka nerušila estetický dojem vášho svietidla. Tienidlo lampy by malo preto mať dostatočnú dĺžku, aby kompletne zakrylo trubicu žiarivky.

Špirála

4. Špirála

Tvar kompaktnej špirály umožňuje vysoký stupeň využitia energie na malom priestore. Vďaka jej špeciálnemu tvaru sa môže táto verzia žiarivky používať aj u malých svietidiel.

Reflektor

5. Reflektor

Reflektorové žiarivky sa používajú väčšinou v stropných svietidlách, a to pre svoje svetlé a jasné svetlo. Ak nahradíte štandardné reflektorové žiarovky týmito úspornými modelmi, ušetríte nielen elektrický prúd, ale zároveň dosiahnete aj nižšie tepelné zaťaženie miestnosti.

Ďalšie tvary

6. Ďalšie tvary

Ani energeticky úsporná žiarivka sa v súčasnosti nemusí vzdať dobre známeho hruškovitého tvaru klasickej žiarovky. Okrem toho sú dnes žiarivky k dispozícii aj v obľúbenom špicatom alebo guľatom tvare. Energeticky úsporné osvetlenie je k dispozícii pre každý typ osvetlenia. Tieto žiarivky môžete použiť v tradičnom lustri, ako aj kuchynských svietidlách či stolných lampách. Ušetríte elektrický prúd bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v dizajne.

7. Farba svetla

Farba svetla energeticky úspornej žiarivky je smerodajná pre jej miesto použitia: Žiarivky s nižšou farebnou teplotou (< 3 300 kelvinov) vyžarujú teplejšie, príjemné svetlo, zatiaľ čo žiarivky s vyššou farebnou teplotou (> 5 300 kelvinov) vyžarujú svetlo podobné dennému svetlu.

Extra teplá biela

8. Extra teplá biela

Extra teplá biela zodpovedá svojou nízkou farebnou teplotou pod 2 700 kelvinov bežnému teplému a príjemnému svetlu tradičných žiaroviek. Farebný odtieň je vhodný najmä na osvetlenie spální a do malých stolných lámp.

Teplá biela

9. Teplá biela

Teplá biela farba svetla (2 700 až 3 300 kelvinov) sprostredkuje príjemnú atmosféru bez toho, aby pritom pôsobila únavne. Úsporné žiarivky s touto farbou svetla používajte ako osvetlenie do svojich obytných priestorov.

Neutrálna biela

10. Neutrálna biela

Energeticky úsporné žiarivky s neutrálne bielou farbou svetla (3 300 až 5 300 kelvinov) vytvárajú vecnú a účelnú atmosféru a sú vhodné do kuchýň, pracovní alebo pivničných priestorov.

Biele denné svetlo

11. Biele denné svetlo

Táto farba svetla (nad 5 300 kelvinov) vyžaruje chladivé, prenikavé svetlo. Túto farbu svetla odporúčame používať v pivniciach alebo v priestoroch, kde chýba denné svetlo a je potrebná výrazne vysoká svetlosť.

hore