Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Montáž pohonu garážovej brány v 6 krokoch

Pred garážou s pohonom garážovej brány stojí remeselník s diaľkovým ovládaním.

S automatickým pohonom garážovej brány nebudete musieť už nikdy stáť v daždi. Stlačením tlačidla sa garážová brána otvorí a úplne pohodlne sa tak dostanete so svojím autom do sucha. Moderné systémy fungujú spoľahlivo a bezpečne, pretože dokážu automaticky rozpoznať prekážky.

Montáž pohonov garážových brán možno spočiatku znie ako dosť náročná práca, v závislosti od modelu ju však môžete zvládnuť aj sami. S pomocníkom zvládnete projekt o to lepšie. V nasledujúcom návode vám po krokoch vysvetlíme, ako môžete garážovú bránu zmontovať a nainštalovať úplne sami. Naši pracovníci OBI predajní vám ochotne poradia, ktorý pohon by ste mali zvoliť pri jednotlivých veľkostiach garážových brán.

1 - Krok za krokom 2 - Zoznam materiálov
3 - Zoznam náradia
Remeselník skladá pojazdovú koľajnicu.

Krok 1 - Zmontovanie pohonu garážovej brány: pojazdová koľajnica

Najskôr treba zmontovať pohon garážovej brány. Začnite koľajnicou a podľa návodu poskladajte jednotlivé súčasti. Spojovacie prvky zabezpečia správnu súdržnosť. Potom zaveďte pojazdové sane do zmontovanej koľajnice. Pri všetkých pracovných úkonoch dbajte na dobrý chod – nič by sa nemalo spriečiť.

Remeselník posúva reťaz cez napínač reťaze.

Krok 2 - Umiestnenie hnacej reťaze do pojazdovej koľajnice

Pokiaľ hnacia reťaz nie je vopred nainštalovaná do pojazdovej koľajnice, umiestnite ju dovnútra koľajnice a preveďte ju cez pojazdové sane. Potom pretiahnite reťaz cez ešte neupevnený napínač reťaze a nasaďte ju spolu s napínačom reťaze na pojazdovú koľajnicu. Spojte konce reťaze pomocou prípojných dielcov. Prípojné články by mali do seba hneď zapadnúť – ak to tak nie je, pomôžte si skrutkovačom .

Remeselník nasadzuje reťaz okolo ozubeného pastorka na motore.

Krok 3 - Spojenie motora s pojazdovou koľajnicou

Umiestnite pripravený motor vedľa poskladanej pojazdovej koľajnice. Potom uvoľnite upínaciu skrutku na napínači reťaze, aby reťaz získala vôľu a potom reťaz nasaďte na pastorok na motore. Na záver nasaďte na motor pojazdovú koľajnicu a znovu utiahnite skrutku na napínači reťaze, aby sa reťaz napla. Dávajte pozor, aby ste reťaz príliš neutiahli – stále by mala mať trochu vôle. Dbajte na to, aby reťaz správne ležala vo vratnej kladke. Poslednou úlohou pred montážou pohonu garážovej brány je v tomto štádiu montáž upevňovacích uholníkov po bokoch skrine motora.

Remeselník montuje pohon garážovej brány na nadpražie garáže.

Krok 4 - Namontovanie pohonu na nadpražie garáže

Odmerajte stred garážovej brány pomocou skladacieho meradla a označte si ceruzkou príslušné miesto na nadpraží garáže. Po uvoľnení upevnenia nadpražia od pojazdovej koľajnice ho namontujte na označené miesto. Pritom vám pomôže, ak si upevnenie nadpražia najskôr pridržíte v strede označeného miesta a zaznačíte si otvory na vyvŕtanie.

Otvory sa najlepšie vŕtajú vrtákom do kameňa (10 mm). Pri práci noste ochranný odev, ochranné okuliare a rukavice. Následne môžete skrutkami spojiť upevnenie nadpražia. Pohon garážovej brány (pojazdovú koľajnicu s motorom) umiestnite pokiaľ možno bezpečne na nadpražie, napr. na rám garážovej brány, a pojazdovú koľajnicu spojte s upevnením na nadpraží.

Remeselník nastavuje motor na strope garáže.

Krok 5 - Upevnenie pohonu na strop garáže

Ako prvé v tomto kroku zabezpečte bezpečné státie na rebríku. Potom zdvihnite motorovú jednotku pohonu garážovej brány k stropu a vyrovnajte ju. Dbajte na to, aby pojazdová koľajnica prechádzala stredom garážovej brány a označte si ceruzkou v strope polohu otvorov na vyvŕtanie. Potom vyvŕtajte otvory vrtákom do kameňa, aby ste mohli pomocou skrutiek upevniť skriňu k motoru a pripevniť upevňovacie uholníky z kroku 3. Pojazdová koľajnica musí byť umiestnená absolútne vodorovne: vodováhou skontrolujte jej vyrovnanie a polohu a prípadne ju nastavte na upevňovacích uholníkoch skrine.

Remeselník pripája pojazdovú koľajnicu a upevňovací uholník brány.

Krok 6 - Pripojenie pohonu garážovej brány ku garážovej bráne

Nakoniec namontujte upevňovací uholník centricky na garážovú bránu a potom ho spojte s tyčou riadenia pojazdových saní. Potom je pohon garážovej brány zmontovaný a stačí ho už len zapojiť do elektrickej siete, resp. alternatívneho zdroja elektrického prúdu.

Zoznam materiálov

  • pohony pre garážové brány
  • ochranný odev

Zoznam náradia

  • vrták do kameňa
  • skrutkovač
  • rebrík
  • ceruzka
  • vodováha
hore