Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Klimatizačná technika

Klimatizačná technika

Klíma v miestnosti je tvorená zmesou teploty a vlhkosti vzduchu v miestnosti, výparov farieb, podlahových krytín a elektroprístrojov. Teplota a vlhkosť sa dá regulovať ľahko. Krátke vetranie niekoľkokrát za deň udržuje čerstvý vzduch a zabraňuje vzniku pliesní. Pre ľudský organizmus je ideálna izbová teplota od 18 do 21 stupňov a relatívna vlhkosť vzduchu od 50 do 60 percent. Tieto hodnoty  zabezpečia, že sa cítime dobre a naša výkonnosť je optimálna. Keď však teploty vonku stúpnu, vetranie už často nestačí. V takýchto prípadoch zabezpečia príjemné ochladenie ventilátory a klimatizačné jednotky. Prečítajte si, kam je najvhodnejšie umiestniť takéto prístroje a na čo by ste mali dbať pri kúpe.

1. Všestranní vševedi: klimatizácie 2. Nenároční pomocníci
3. Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu 4. Predsudok 1: požierač energie
5. Predsudok 2: zdroj hluku
Všestranní vševedi klimatizácie

1. Všestranní vševedi: klimatizácie

Skvelý výber: či už mobilné klimatizačné jednotky s funkciou chladenia a odvlhčovania, tiché systémy s oddelenou vnútornou a vonkajšou jednotkou alebo multifunkčné prístroje, ktoré majú navyše aj funkciu vykurovania a filter na čistenie vzduchu – klimatizačné jednotky dokážu jednoducho viac! V závislosti od typu prístroja regulujú nielen teplotu v miestnosti (chladenie a príp. kúrenie), ale aj vlhkosť vzduchu. Klimatizačné jednotky odoberajú navyše aj vlhkosť zo vzduchu. Ak je 25 stupňov a 40-percentná vlhkosť vzduchu, cítime sa príjemnejšie a sviežejšie ako pri 60-percentnej vlhkosti vzduchu s tou istou izbovou teplotou. Platí základné pravidlo: teplota v miestnosti by sa nemala príliš ochladiť a nemala by byť nižšia o viac ako 6 stupňov ako teplota vonku.

Malý podnikateľ pracujúci doma sa často vyhýba drahej kúpe kompletne inštalovanej klimatizácie. Mobilné klimatizačné jednotky predstavujú vynikajúcu alternatívu pre (pracovné) miestnosti s vysokou tvorbou tepla, ako napríklad pekárne, počítačové miestnosti atď.

Nenároční pomocníci

2. Nenároční pomocníci

Najjednoduchším pomocníkom v lete je ventilátor. Teplotu v miestnosti síce nezníži, ale pomáha lepšie odparovať pot z pokožky. Aby ste si mohli vychutnávať chladný vánok, mali by ste pri používaní ventilátorov myslieť na to, že neustále víria prach a vzniká prievan. Citlivé osoby by mali radšej pouvažovať o kúpe komfortnejšej klimatizácie. Ale aj napriek tomu sú ventilátory praktické: dajú sa postaviť všade a náklady na obstaranie sú zvyčajne nízke. K dispozícii sú rôzne stojanové a stolové ventilátory aj s viacerými rýchlostnými stupňami.

Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu

3. Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu

V pivnici je vlhko, v príjemne vykúrenej obývačke naopak vlhkosť vzduchu rapídne klesá. Efektívnym pomocníkom proti vlhkým miestnostiam, plesniam a stuchline sú odvlhčovače. Optimálnu klímu v miestnosti s príliš suchým vzduchom zabezpečia zvlhčovače vzduchu.

4. Predsudok 1: požierač energie

Jednotlivé klimatizačné zariadenia sa vzájomne výrazne líšia svojím výkonom a spotrebou energie. Informujte sa už pri kúpe o type prístroja a dbajte na to, aby výkon prístroja zodpovedal veľkosti miestnosti. Vďaka tomu vás jeden deň prevádzky v lete nebude stáť viac ako jedno euro.

5. Predsudok 2: zdroj hluku

Osobám citlivým na hluk môže byť zvuk klimatizácie veľmi nepríjemný, najmä v spálni. Potom je na mieste otázka: Prečo ho jednoducho „nerozdeliť“? Oddelené systémy sú prístroje s vnútornou a vonkajšou jednotkou, ktoré sú vzájomne spojené hadicou. „Hlučný“ kompresor sa v takom prípade nachádza na vonkajšom prístroji. Oddelené prístroje sú vďaka tomu podstatne tichšie.

hore