Sortiment

Služby

Moja predajňa
Bratislava
Hodoninská ulica 25
84103 Bratislava
Zmeniť predajňu OBI
Naspäť
Zmeniť predajňu OBI
Vašu polohu nebolo možné nájsť
Zobraziť ostatné predajne
Nájdite OBI predajňu na mape

Create! by OBI
Žiaden sériovo vyrábaný tovar. Šikovný nábytok a doplnky v najnovšom dizajne – vyrobené Vami, poskytnuté nami.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavenia prehliadača zakazuje používanie cookies. Ak chcete na stránke používať všetky funkcie neobmedzene, prosím povoľte používanie cookies a obnovte stránku.

Váš internetový prehliadač je zastaraný. Pre väčšiu bezpečnosť, rýchlosť a lepšiu skúsenosť s touto stránkou si aktualizujte svoj prehliadač.

Správne vykurovacie teleso do každej miestnosti

Ploché vykurovacie teleso s utierkou na riad

Pokiaľ sa miestnosti nevykurujú podlahovým vykurovaním alebo moderným teplovzdušným vykurovacím systémom, sú potrebné vykurovacie telesá. Tieto však nemusia byť vždy tradične pravouhlé a biele, ani sa nemusia inštalovať do okenných výklenkov. V súčasnosti sú k dispozícii tvarovo zaujímavé alternatívy, ktoré často ponúkajú aj ďalšie výhody, napríklad nahriatie uterákov v kúpeľni. Okrem toho prinášajú moderné vykurovacie telesá citeľnú úsporu energie v porovnaní so starým štandardným modelom.

1. Vykurovacie teleso do chodby a vstupných zón 2. Vykurovacie teleso v obytných miestnostiach
3. Vykurovacie teleso do kúpeľne 4. Vykurovacie teleso do kuchyne
Vykurovacie teleso inštalované v miestnosti.

1. Vykurovacie teleso do chodby a vstupných zón

V bytoch sú vstupné zóny väčšinou malé a funkčné. Aby sa čo najmenej plytvalo priestorom, ktorého tu aj tak len málo, odporúčajú sa štíhle a vysoké vykurovacie telesá montované na stenu. Špeciálne na tento účel majú niektorí výrobcovia v sortimente ploché vykurovacie telesá s integrovaným zrkadlom. Nemusíte tak mať osobitné zrkadlo vo vešiakovej zostave na chodbe. Bežné rúrkové vykurovacie teleso môžete premeniť pomocou vešiakov na šatňu, v ktorej môžete sušiť vlhký odev, či dokonca predhrievať kabáty.

Nástenné vykurovacie teleso v kúpeľni.

2. Vykurovacie teleso v obytných miestnostiach

Vykurovacie telesá nemusia byť bezpodmienečne umiestnené pod oknom. Veľké obývačky je možné inštaláciou vykurovacieho telesa v priestore opticky rozdeliť na zóny, napr. na obytnú a stravovaciu zónu. Tento efekt je možné mimoriadne dobre dosiahnuť vysokými rúrkovými vykurovacími telesami. Jednotliví výrobcovia ponúkajú aj špeciálne vykurovacie telesá na rozdelenie priestoru, ktoré sú k dispozícii napríklad v ohnutom tvare.

Trochu drahšou možnosťou pre obývacie priestory sú takzvané vykurovacie objekty. Tieto dizajnové objekty väčšinou svoju funkciu ako vykurovacie teleso na prvý pohľad skrývajú.

Nástenné vykurovacie teleso v kúpeľni.

3. Vykurovacie teleso do kúpeľne

Vysoké nástenné vykurovacie telesá v kúpeľniach, ktoré ponúkajú možnosť sušenia či predhrievania uterákov, už v súčasnosti predstavujú štandard. V predajni OBI nájdete klasické kúpeľňové vykurovacie telesá v rôznych tvaroch, s rôznou výškou a možnosťou pripojenia.

Ani v kúpeľni sa vykurovacie teleso nemusí nevyhnutne inštalovať na stenu. Aj tu sú dostupné modely, ktoré zasahujú do priestoru a sú vhodné na optické oddelenie toalety alebo sprchy od zvyšného priestoru.

Najmä v kúpeľni je praktické vykurovacie teleso s integrovaným zrkadlom, lebo sa zrkadlo neorosí ani pri vysokej vlhkosti vzduchu, napr. po sprchovaní. V starých stavebných objektoch, v ktorých kúpeľňa nie je napojená na vykurovací obeh, dodávajú teplo elektrické vyhrievacie zariadenia.

Ploché vykurovacie teleso s integrovaným zrkadlovým prvkom.

4. Vykurovacie teleso do kuchyne

V kuchyni sa často nachádzajú vlhké utierky na riad, a preto sa aj tu odporúčajú vykurovacie telesá, ktoré fungujú ako závesné telesá na stene. Použitie klasického vykurovacieho telesa do kúpeľne aj v kuchyni je preto dobrým nápadom. Problematické je umiestnenie vykurovacieho telesa v kuchyni vtedy, keď všetky kuchynské steny zakrýva kuchynská linka.

Pokiaľ je to nevyhnutné, môžu sa vykurovacie telesá umiestniť aj pod pracovnú dosku. Pritom by vykurovacie teleso malo byť o 10 cm nižšie ako pracovná doska. Aby mohlo teplo cirkulovať v miestnosti, musí byť zabezpečené dostatočné vetranie.V pracovnej doske treba potom urobiť vetraciu mriežku nad vykurovacím telesom, aby sa teplý vzduch mohol dostať do priestoru.

Vykurovacie telesá dokážu oveľa viac než len vykurovať. Môžu fungovať ako prvok rozdeľujúci miestnosť alebo ako šatňa, zrkadlová plocha alebo ako dizajnový prvok. Nechajte sa inšpirovať v OBI a nájdite vykurovacie teleso, ktoré sa bude líšiť od klasických bielych a pravouhlých telies.

hore