26.5.2019 11:13
Moja predajňa
Bratislava
Hodoninska ulica 25
84103 Bratislava
Uvedené informácie sa vzťahujú k vybranej predajni v okamihu zobrazenia príp. tlače. Nepreberáme žiadnu záruku v prípade zmien. Právo na zmeny vyhradené.

Orchidea 1-výhonková 6 kvetov

Č.výr. 5250352
 
7,99 EUR

Cena vr. DPH 20%

V OBI predajni Bratislava

Objednávka v predajni, Dodacia lehota 4-6 pracovných dní

Popis výrobku

Č.výr. 5250352

Orchidey Phalaenopsis zvlášť bohato kvitnú, sú robustné a ideálne aj pre neskúsených milovníkov orchideí. Veľmi dobre sa im darí pri bežnej izbovej teplote, dávajú pritom prednosť svetlému až polostinnému miestu na okne, bez priameho poludňajšieho slnečného svitu. V horúcich dňoch a pri suchom vzduchu z kúrenia je veľmi vhodné ráno ľahko postriekať vzdušné korene trochou vody. V lete zalievajte alebo ponorte rastlinu do vody každý týždeň, v zime každé dva týždne. Čím teplejšie a svetlejšie je miesto, na ktorom stojí, tým viac zálievkovej vody potrebujú. Zamedzte zamokrenie a pravidelne ju každé štyri týždne prihnojujte bežne predávaným hnojivom na orchidey v slabej koncentrácii.

Dostupnosť rastlín a kvetín sa môže meniť na základe sezónnej ponuky a skladových zásob predajní. Aktuálnu dostupnosť je nutné si overiť na konkrétnej predajni.

Iní zákazníci kúpili tiež

Hodnotenie (1)

 3 od 5
  • 5(0)
  • 4(0)
  • 3(1)
  • 2(0)
  • 1(0)

Kúpili ste tento tovar? Napíšte nám hodnotenie tohto tovaru!

Podmienky účasti a ďalšie podrobnosti nájdete tu www.obi.sk/sutaz.
Platnosť do 30.06.2019

3

gaiden (10.9.2017)

Je to o náhode

To sa Vám páči: cena

To sa Vám nepáči:  bežne zlý stav

Nájsť orchideu za túto cenu je síce fajn, ale berte do úvahy, že ponúkané kusy sú (aspoň podľa mojej skúsenosti) v otáznom stave, niektoré vyslovene v zlom - zhnité korene, voda stojaca v korune a pod. Preto nikdy neviete, čo si vlastne beriete domov a aj zdanlivo dobre vyzerajúca orchidea môže v priebehu pár dní zrazu vykapať. Takto mi odišli už 4 - 2 so zhnitými koreňmi a 2 so zhnitou stonkou, pričom poškodenie nebolo na začiatku badateľné, všetky boli presadené do novej kôry a ošetrené 3% H2O2. Preto dbajte pri výbere na to, aby ste vzali kusy so (relatívne) zdravými koreňmi (zelené alebo plné sivé - nie hnedé a mäkké), zdravo vyzerajúcimi listami (vrchné listy by mali byť väčšie ako spodné, zelené, neovísajúce, bez hnedých škvŕn), zdravou stonkou (nie mäkká, pozor na čierne sfarbenie naznačujúce hnilobu) a ideálne následne rastliny presadili do novej kôry či zmesi pre orchidey.

5 alebo

Uvedené ceny a dostupnosť tovaru sú platné pre Vami zvolenú OBI predajňu
Všetky uvedené ceny sú v EUR vrátane DPH
Bežná cena = Odporúčaná maloobchodná cena.

  • Rezervácia a vyzdvihnutie
  • Overiť dostupnosť v predajni
  • Veľký výber produktov
Hore