Knauf Stavebná sadrokartónová doska Green ONE 12,5 x 600 x 2000 mm
Číslo výrobku 2877728Opis výrobku
Číslo výrobku 2877728
Dosky Knauf GREEN ONE sú určené na suchú výstavbu v prostredí so zvýšenou vlhkosťou. Používajú sa napríklad v bytových kúpeľniach. Sú vhodné na opláštenie zavesených a samonosných podhľadov i podkroví. Možno ich využiť aj na konštrukciu priečok a predsadených stien. Sú kompatibilné s priečkami s drevenou podkonštrukciou. Ďalšou možnosťou použitia je suchá omietka.
Použitá unikátna impregnácia zaručuje dokonalú ochranu proti vlhkosti a práve preto sa tieto dosky ideálne hodia do všetkých priestorov a to dokonca aj tých nevykurovaných, v ktorých je vyššia relatívna vlhkosť do 75 % (85 % počas kratšej ako 10 hodín, 100 % počas kratšej ako 2 hodiny), počas 2 hodín. Taká vlhkosť prostredia je typická pre kuchyne, kúpeľne, špajze alebo podkrovie.
Ideálne je tieto dosky použiť hneď počas prác na novostavbe, ale v prípade potreby ich môžete ľahko použiť aj pri rekonštrukcii a oprave domu/bytu, škôl, nemocníc a všetkých stavieb, ktoré to budú vyžadovať. Výhodou týchto sadrokartónových dosiek je ich pórovitosť, vďaka ktorej dokážu regulovať klímu v miestnosti a samozrejme ich nehorľavosť.
Ďalším plusom je to, že sú zdravotne nezávadné a plne recyklovateľné, vďaka čomu nezaťažujú životné prostredie. Malá hmotnosť len minimálne zaťažuje nosnú konštrukciu stavby a navyše umožňuje veľmi jednoduchú a nenáročnú manipuláciu. V neposlednom rade je možné dosky ohýbať a vytvárať tak vlnky alebo oblúky a zároveň sa ponúka široké spektrum povrchových úprav (napr. obklady, maľby a tapety). Kvalitné prevedenie zaručuje dlhú životnosť a vynikajúcu investíciu za priaznivú cenu pre každého zákazníka.
Použitie
Dosky Knauf GREEN ONE sa používajú vo všetkých oblastiach suchej výstavby, kde je zvýšená relatívna vlhkosť vzduchu.
- V miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou, napr. bytové kúpeľne
- Opláštenie zavesených a samonosných podhľadov
- Opláštenie podkrovia
- Priečky, predsadené steny
- Priečky s drevenou podkonštrukciou
- Suchá omietka
Vlastnosti
- Udržateľná
- Jednoduché spracovanie
- Nehorľavá
- Malé tepelné a vlhkostné objemové zmeny
- Hmotnosť 8 kg/m2
- Znížené CO2 pri výrobe
Montáž a spracovanie
Spracovanie sa vykonáva v súlade s príslušnými normami a technickými listami Knauf pre príslušné systémy suchej výstavby.
Skladovanie
V suchu na paletách.
Informácie o výrobcovi
KNAUF Praha, spol. s r.o.
Mladoboleslavská 949
197 00 Kbely
info-cz@knauf.com
8590408009559
Technické špecifikácie
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Použitie: | Vlhká miestnosť |
| Druh: | Stavebná doska |
| Hrúbka: | 12,5 mm |
| Trieda horľavosti: | A2 |
| Farebne viditeľný povrch: | Zelená |
| Ukončenie hrany pozdĺžna strana: | Zošikmená polkruhová hrana (HRAK) |
| Norma: | EN 520 |
| Vhodné do vlhkých priestor: | Vhodné do vlhkých miestností |
| Rozmery a hmotnosť (netto) | |
|---|---|
| Hmotnosť: | 9,6 kg |
| Šírka: | 60,0 cm |
| Hĺbka: | 2,00 m |





