Knauf Stavebná sadrokartónová doska White ONE 12,5 x 600 x 2000 mm
Číslo výrobku 2877710Opis výrobku
Číslo výrobku 2877710
KNAUF WHITE ONE je prvá doska na trhu, ktorá bola vyrobená s ohľadom na udržateľnosť a ekologické riešenia šetrné k životnému prostrediu. S Knauf White One máte jedinečnú možnosť voľby. Môžete stavať s vedomím, že ste sa rozhodli pre dosku, ktorá nepreťažuje neobnoviteľné zdroje a znižuje emisie CO2. Pritom si zachováva kvalitu, ktorú od sadrokartónu očakávate.
Nie sú impregnované a preto sa hodia len do suchých priestorov a to dokonca aj tých nevykurovaných, v ktorých je relatívna vlhkosť do 65 % pri teplote 20 °C. Takáto vlhkosť prostredia je typická pre obývacie a detské izby, pracovne a kancelárie, podkrovie a špajzy.
V týchto priestoroch sa bežne používajú na obklady stien a stropov, deliace priečky a podhľady, predsadené steny, predpripravené dielce alebo sa môžu použiť ako suchá omietka a to konkrétne ich priamym nalepením na stenu pomocou sadrového lepidla. Ideálne je tieto dosky použiť hneď počas prác na novostavbe, ale v prípade potreby ich môžete ľahko použiť aj pri rekonštrukcii a oprave domov/bytov, škôl, nemocníc, historických budov a všetkých stavieb, ktoré to budú vyžadovať. Výhodou týchto sadrokartónových dosiek je ich pórovitosť, vďaka ktorej dokážu regulovať klímu v miestnosti a samozrejme ich nehorľavosť.
Ďalším plusom je to, že sú zdravotne nezávadné a plne recyklovateľné, vďaka čomu nezaťažujú životné prostredie. Malá hmotnosť len minimálne zaťažuje nosnú konštrukciu stavby a navyše umožňuje veľmi jednoduchú a nenáročnú manipuláciu. V neposlednom rade je možné dosky ohýbať a vytvárať tak vlnky alebo oblúky a zároveň sa ponúka široké spektrum povrchových úprav (napr. obklady, maľby a tapety).
Použitie
Dosky Knauf WHITE ONE sa používajú vo všetkých oblastiach suchej výstavby bez zvláštnych požiadaviek.
- Opláštenie zavesených a samonosných podhľadov
- Opláštenie podkrovia
- Priečky, predsadené steny
- Priečky s drevenou podkonštrukciou
- Suchá omietka
Funkcie
- Udržateľná z obnoviteľných zdrojov
- Jednoduché spracovanie
- Nehorľavá
- Malé napúčanie a zmršťovanie pri klimatických zmenách
- Hmotnosť 8 kg/m2
Montáž a spracovanie
Spracovanie sa vykonáva v súlade s príslušnými normami a technickými listami Knauf pre príslušné systémy suchej výstavby.
Skladovanie
V suchu na paletách.
Informácie o výrobcovi
KNAUF Praha, spol. s r.o.
Mladoboleslavská 949
197 00 Kbely
info-cz@knauf.com
8590408009351
Technické špecifikácie
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Použitie: | Štandard |
| Druh: | Stavebná doska |
| Hrúbka: | 12,5 mm |
| Trieda horľavosti: | A2 |
| Farebne viditeľný povrch: | Biela |
| Ukončenie hrany pozdĺžna strana: | Zošikmená polkruhová hrana (HRAK) |
| Norma: | EN 520 |
| Vhodné do vlhkých priestor: | Nevhodné do vlhkých miestností |
| Rozmery a hmotnosť (netto) | |
|---|---|
| Hmotnosť: | 9,6 kg |
| Šírka: | 60,0 cm |
| Hĺbka: | 2,00 m |





